PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Włoski rząd przejmuje luksusowe hotele należące do mafii

  • Autor: PAP
  • 13 lis 2014 13:24

Włoski rząd przejmuje luksusowe hotele należące do mafii

Ministerstwo Spraw Wewnętrznych Włoch przekazało na użytek instytucji państwa 530 nieruchomości, skonfiskowanych na Sycylii klanom cosa nostrze. Powstaną w nich posterunki policji i karabinierów, urzędy sądów i administracji publicznej, mieszkania komunalne.

REKLAMA

Dziennik "Il Sole-24 Ore" pisze w czwartek, że zdecydowana większość wilii, rezydencji, mieszkań i kamienic znajduje się w Palermo. Jest wśród nich luksusowy hotel z 280 pokojami, odebrany jednej z najpotężniejszych mafijnych rodzin z Sycylii, Graviano.

W hotelu, w którym odbywały się narady bossów gangu, szef włoskiego MSW Angelino Alfano przekazał oficjalnie miejscowym władzom odebrane mafii w ciągu ostatnich pięciu lat nieruchomości. Przyznano je komendzie policji i Gwardii Finansowej w Palermo, dowództwu karabinierów, miejscowemu sądowi i archiwum notarialnemu, a także zarządowi miasta i okolicznych gmin. Ich władze planują nie tylko urządzić w nich swoje nowe urzędy i przekształcić w placówki użyteczności publicznej, ale część mieszkań udostępnić rodzinom, które ich nie mają.

Siły policji otrzymały też do swojej dyspozycji wakacyjny hotel w mieście Trapani tuż nad brzegiem morza.

Minister Alfano zapowiedział przyspieszenie procedur przekazania mafijnego majątku instytucjom lokalnej administracji i państwa.

Władze Sycylii zaś podejmują działania w obronie zagrożonych bezrobociem setek pracowników firm, hoteli i zakładów produkcyjnych, konfiskowanych mafii. Jak wyjaśniono, proces ten musi przebiegać w taki sposób, aby zatrudnieni w nich ludzie nie tracili automatycznie pracy.

Na łamach ekonomicznego dziennika przypomina się, że jednym z inicjatorów stanowczej walki z finansową potęgą mafii i konfiskaty jej majątku był sędzia śledczy Giovanni Falcone, zamordowany przez cosa nostrę w zamachu koło Palermo w 1992 roku.

Podobał się artykuł? Podziel się!

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Best Western Hotels & Resorts Partner serwisu - Chopin Airport Partner serwisu - Hotel Grano Partner serwisu - Orbis

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA