PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Wrocław otrzyma zastrzyk gotówki na organizację Europejskiej Stolicy Kultury

  • Autor: PAP
  • 28 lip 2015 20:25

Jestem przekonana, że będzie to wyjątkowe wydarzenie, które będzie promowało Polskę - powiedziała premier Ewa Kopacz po wyjazdowym posiedzeniu Rady Ministrów we Wrocławiu.

REKLAMA

Rada Ministrów podjęła decyzję o ustanowieniu programu wieloletniego i zagwarantowała środki finansowe oraz instytucjonalne na wsparcie Wrocławia w organizacji obchodów Europejskiej Stolicy Kultury w wysokości 99 mln zł.

Program będzie realizować Narodowe Forum Muzyki, wspólna instytucja kultury gminy Wrocław, dolnośląskiego samorządu wojewódzkiego i ministra kultury i dziedzictwa narodowego.

Obchody "Europejskiej Stolicy Kultury" zapoczątkowano w 2007 roku i będą kontynuowane do 2019 r. Projekty realizowane w ramach ESK posiadają ugruntowaną pozycję jako wydarzenia wzmacniające poczucie europejskiej wspólnoty kulturowej. Ich renomę i znaczenie potwierdzają dotychczasowe doświadczenia stolic europejskich, w których imprezy się odbyły. Dla każdego z miast-organizatorów stanowią niepowtarzalną i wyjątkową okazję do zaprezentowania własnego, regionalnego oraz ogólnokrajowego, potencjału kulturowego.

Tę zaszczytną funkcję Wrocław będzie pełnił wspólnie z hiszpańskim miastem San Sebastian.

Premier: Wrocław jest wspaniałym ambasadorem nowoczesnego polskiego patriotyzmu w Europie

"Wszyscy w Polsce jesteśmy dumni z Wrocławia - z jego wielokulturowości, historii i piękna. Cieszę się, że został Europejską Stolicą Kultury 2016. Rząd udzieli miastu pełnego wsparcia, by tę misję ambasadora mógł wypełnić jak najlepiej" - mówiła szefowa rządu.

Dodała, że miasto symbolizuje to, co w nowoczesnym polskim patriotyzmie jest najlepsze: "umiejętność cieszenia się z sukcesów wolnej Polski, wykorzystywania europejskiej szansy oraz umiejętność wykorzystania szans z wielokulturowej i wieloreligijnej spuścizny naszego kraju".

Szefowa rządu podkreśliła, że Dolny Śląsk to region silny walorami turystycznymi, ale też symbolizuje polski sukces ekonomiczny.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Best Western Hotels & Resorts Partner serwisu - Chopin Airport Partner serwisu - Hotel Grano Partner serwisu - Orbis

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA