PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Wyndham Hotel Group coraz bliżej inwestycji w Polsce

  • Autor: Propertynews.pl
  • 08 gru 2011 09:05

Wyndham Hotel Group coraz bliżej inwestycji w Polsce

Korporacja hotelowa Wyndham Hotel Group cały czas pracuje nad wprowadzeniem do Polski swojej ekonomicznej marki Super 8. Jako partnera do realizacji inwestycji w naszym kraju wybrała firmę Unibep SA. - Przygotowaliśmy wzorcowe projekty obiektów i pokoi, które zostały zaakceptowane - powiedział Jan Mikołuszko, prezes zarządu Unibep. Jak informowaliśmy, w I połowie tego Wyndham podpisał umowę z agencją Colliers. Wynika z niej, że do 2016 roku w Polsce powstanie co najmniej dziesięć obiektów.

REKLAMA

Jak informuje Jan Mikołuszko, rozmowy jego firmy w Wyndham cały czas trwają, określane są dokładne warunki współpracy. - Chcemy przyjąć rolę wykonawcy. Nie chcemy być hotelarzami. Istnieje też taka możliwość, że możemy wybudować obiekty, a następnie je sprzedać. Musimy jednak mieć gwarancję sprzedaży - wyjaśnia.

Niewykluczone, że obiekty Super 8 powstawałyby w ramach technologii modułowej, ktorej Unibep jest producentem. Spółka ta realizowała już tego typu inwestycje hotelowe m.in. dla inwestora w Mierzęcicach.

- To bardzo ciekawe rozwiązanie stosowane m.in. przy budowie hoteli, moteli czy biurowców. Budowanie w tej techonologii jest szybsze niż tradycyjne, a także ekologiczne, bo daje możliwość wykorzystania kolektorów słonecznych czy pomp ciepła. Pozwala też na oszczędzanie kosztów użytkowania - wymienia Jan Mikołuszko.

Zdaniem prezesa Unibepu jest to też dobre rozwiązanie w przypadku inwestowania na terenie dzierżawionym. - Taki hotel można po kilku latach rozmontować i przenieść w inne miejsce - podkreśla.

Super 8 mają powstawać  na obrzeżach dużych miast oraz przy stacjach benzynowych przy głównych trasach.

Wyndham Hotel Group jest częścią Wyndham Worldwide. To jednak z największych na świecie sieci pod względem liczby hoteli. W jej portfolio znajduje się ok. 7 tys. hoteli w 65 krajach.

Unibep koncentruje się na działalności segmencie budownictwa mieszkaniowego, handlowo-usługowego i ogólnego oraz rozwoju eksportu. W ostatnich lat spółka zanotowała ponad 11-krotny wzrost obrotów. W 2010 roku przychody firmy osiągnęły wartość 658 mln zł. Od 8 kwietnia 2008 roku spółka jest notowana na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie.

Podobał się artykuł? Podziel się!

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Best Western Hotels & Resorts Partner serwisu - Chopin Airport Partner serwisu - Hotel Professionals Partner serwisu - Orbis

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA