PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Wyspa Uznam jak Majorka Północy. Turyści pokochali Pomorze Zachodnie

  • Autor: PAP
  • 10 lis 2016 14:14

Wyspa Uznam jak Majorka Północy. Turyści pokochali Pomorze Zachodnie fot. Fotolia

Coraz więcej turystów odwiedza Pomorze Zachodniego. Do połowy września br. nadmorskie kurorty odwiedziło więcej osób niż w całym 2015 r. - poinformował w czwartek podczas konferencji marszałek województwa zachodniopomorskiego Olgierd Geblewicz.

REKLAMA

Zdaniem marszałka Geblewicza, miarodajnym wskaźnikiem jest wzrost wpływów z opłat klimatycznych. Jak podał, w gminie Świnoujście wyniosły one w ubiegłym roku 4,6 mln zł, a do połowy czerwca 2016 r. - już 5,3 mln zł. "Sądzę, że w tym roku ruch turystyczny w całym województwie wzrósł nie mniej niż o 10 proc." - oszacował Geblewicz.

Jak dodał, do czynników, dzięki którym turyści coraz częściej wybierają wypoczynek na Pomorzu Zachodnim, należą rozbudowana sieć hotelowa i poszerzająca się infrastruktura drogowa i kolejowa. "Niebagatelny wpływ na przyrost liczby turystów miało powstanie drogi S3" - podkreślił.

"Nasze województwo stawia na aktywny wypoczynek. Stworzyliśmy Zachodniopomorski Szlak Żeglarski, który promuje turystykę wodną. Kołobrzeska Marina na Wyspie Solnej w ubiegłym roku obsłużyła 2,5 tys. jednostek, w tym roku - 3,5 tys. Obecnie jesteśmy na etapie rozbudowy sieci przystani kajakowych. Wiemy, że w tym sezonie rzekę Drawę przepłynęło ponad 100 tys. turystów" - zaznaczył marszałek.

Prezydent Kołobrzegu Janusz Gromek podkreślił, że na wzrost liczby odwiedzających ma wpływ oraz lepsza baza hotelowo-gastronomiczna, obejmująca ponad 50 tys. łóżek. "W budżecie miasta mam ponad 13 mln zł z opłat uzdrowiskowych i jest to o 2 mln więcej niż w roku ubiegłym. Kołobrzeg to największy kurort w Polsce, jeśli wziąć pod uwagę liczbę dób turystycznych. Na pierwszym miejscu w tym rankingu jest Warszawa z 4,5 mln, Kraków ma 4,2 mln, a Kołobrzeg - 3,4 mln" - dodał.

"Wraz z partnerami ze strony niemieckiej podjęliśmy decyzję, (że będziemy dążyć do tego - PAP) aby wyspa Uznam była powszechnie znana jako Majorka Północy" - powiedział zastępca prezydenta Świnoujścia Paweł Sujka. "Około 5 km od granicy Polski znajduje się port lotniczy w Heringsdorf, który coraz częściej przyjmuje turystów z Austrii, Szwajcarii, Holandii, Włoch czy Francji. Turyści nie tylko z Polski, lecz także z Europy, odwiedzają Świnoujście i cesarskie uzdrowiska. Całoroczne obłożenie hoteli w naszym mieście jest na poziomie 85 proc." - zaznaczył.

Jak podkreślił prezes zarządu Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego Województwa Zachodniopomorskiego Tomasz Zalewski, zwiększenie bezpieczeństwa w akwenach wpływa pozytywnie na atrakcyjność wypoczynku na Pomorzu Zachodnim. "W samym sezonie po raz pierwszy utrzymaliśmy liczbę 22 utonięć i jest to najmniej w ostatnim dziesięcioleciu. Niestety, wzrosła liczba utonięć poza sezonem - do 15 września br. jest to aż 16 takich tragicznych wypadków. Samorządowcy widzą potrzebę zabezpieczenia kąpielisk poza sezonem i wspierają grupy interwencyjne" - dodał.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Best Western Hotels & Resorts Partner serwisu - Chopin Airport Partner serwisu - Hotel Grano Partner serwisu - Orbis

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA