PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Wzrósł międzynarodowy ruch turystyczny

  • Autor: PAP
  • 27 sty 2015 17:47

Międzynarodowy ruch turystyczny w 2014 r. wzrósł o 4,7 proc. w porównaniu z 2013 r. Granicę swego kraju przekroczyło ponad 1,1 mld turystów - wynika z danych Światowej Organizacji Turystyki (UNWTO). Organizacja prognozuje w tym roku także wzrost 3-4 proc.

REKLAMA

Z najnowszych danych UNWTO wynika, że w porównaniu z 2013 rokiem w całym ubiegłym roku w sumie o 51 mln wzrosła liczba międzynarodowych turystów na świecie. Jest to piąty z rzędu rok wzrostu powyżej średniej, od kryzysu gospodarczego z 2009 roku.

"W ciągu ostatnich lat turystyka okazała się zaskakująco silną, elastyczną działalnością gospodarczą i podstawowym czynnikiem ożywienia gospodarczego, poprzez generowanie miliardów dolarów, jeśli chodzi o eksport i tworzenie milionów miejsc pracy. Tak było na całym świecie, ale w szczególności w Europie, ponieważ region stara się umocnić swoją pozycję w jednym z najgorszych okresów gospodarczych w historii" - powiedział we wtorek w Madrycie sekretarz generalny UNWTO Taleb Rifai.

Z danych organizacji wynika, że w ubiegłym roku każdy region świata odnotował wzrosty, jeśli chodzi o liczbę odwiedzających turystów. W przypadku obu Ameryk odnotowano 7 proc. wzrost, Azja i Pacyfik - 5 proc. wzrost. Europa odnotowała 4 proc. wzrost, Bliski Wschód także 4 proc. wzrost, a w przypadku Afryki zanotowano wzrost na poziomie 2 proc.

Według organizacji, Europa była najczęściej odwiedzanym regionem z ponad połową międzynarodowych turystów na świecie - o 22 mln turystów w 2014 roku więcej odwiedziło Europę w porównaniu z 2013 r. W sumie w ubiegłym roku region ten odwiedziło 588 milionów osób.

"Dzięki tym wynikom, turystyka jest głównym czynnikiem przyczyniającym się do europejskiego ożywienia gospodarczego" - poinformowało UNWTO. Turyści najchętniej odwiedzali Europę Północną i Południową oraz kraje Europy Śródziemnomorskiej.

Największy wzrost w ubiegłym roku, jeśli chodzi o liczbę odwiedzających turystów, odnotowały kraje obu Ameryk - o 13 mln więcej niż w 2013 r. W sumie obie Ameryki w 2014 roku odwiedziło 181 mln turystów. Największą popularnością w tej części świata cieszył się Meksyk.

Organizacja zauważa, że w ubiegłym roku o 6 proc. spadły wydatki na turystykę wśród Rosjan.

UNWTO prognozuje w tym roku 3-4 proc. wzrost w międzynarodowej turystyce, co dodatkowo ma przyczynić się do globalnego ożywienia gospodarczego.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Best Western Hotels & Resorts Partner serwisu - Chopin Airport Partner serwisu - Hotel Grano Partner serwisu - Orbis

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA