PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Xavier Jongen, Catella: W Polsce drzemie ogromny potencjał

  • Autor: propertynews.pl
  • 10 paź 2017 14:53

Xavier Jongen, Catella: W Polsce drzemie ogromny potencjał Xavier Jongen, Catella, fot. mat. inwestora

Polska dawno nie cieszyła się tak sprzyjającym otoczeniem makroekonomicznym do inwestowania w nieruchomości, zarówno dla rodaków, jak i inwestorów zagranicznych, którzy chętnie lokują swój kapitał. Ogromny potencjał drzemie w rynku mieszkaniowym – i to nie tylko w Warszawie, ale w zasadzie we wszystkich największych miastach Polski - mówi Xavier Jongen, członek zarządu Catella Real Estate.

REKLAMA

Jak podkreśla Xavier Jongen, wachlarz inwestycji jest szeroki, pojawia się coraz więcej inwestycji instytucjonalnych, które wyrastają jak grzyby po deszczu i to nie za sprawą chwilowego trendu, ale realnej potrzeby płynącej z rynku.

- Dotyczy to również segmentu super premium. Polacy jak i ekspaci, przedstawiciele kadry menedżerskiej, dyplomaci, ludzie sukcesu w jesieni życia czy wreszcie twórcy start-upów chcą mieszkać wygodnie, a wręcz luksusowo. Wielu z nich taką nieruchomość do życia może zechcieć kupić, lecz inni znacznie chętniej zaspokoją się długoterminowym najmem, który pozwala poczuć się jak obywatel świata, zgodnie z zasadą moje mieszkanie jest tam, gdzie jestem ja - wyjaśnia Xavier Jongen. Jak dodaje, postrzegają nieruchomości mieszkaniowe jako towar, z którego korzystają w charakterze gości.

O Catelli w Polsce zrobiło się głośno w ub.r., kiedy fundusz ten kupił 9 kondygnacji z ponad 70 apartamentami w wieżowcu Złota 44.

- Niewątpliwie boom na luksus jest zasługą Złotej 44, która zrewolucjonizowała polską mapę nieruchomości typu premium i zaoferowała coś, co do tej porty było niedostępne. Ten flagowy projekt nie tylko przyciągnął uwagę inwestorów nie wspominając o kupcach, ale i pokazał, że kraje CEE wcale nie odbiegają jakością i rozmachem realizowanych inwestycji od tego co jest dostępne na Zachodzie, a wręcz nierzadko deklasują. Catella od dawna poszukiwała tego rodzaju inwestycji w tej części Europy, ponieważ nasi klienci instytucjonalni są zainteresowani posiadaniem w swoim portfolio takiego produktu właśnie tutaj - mówi.

Jak podkreśla Xavier Jongen, marka No44 oferująca przestrzenne i zaprojektowane przez szwajcarską designerkę apartamenty na Złotej 44 nie tylko udostępnia nowy produkt, jakiego do tej pory w Polsce nie było, ale przede wszystkim kształtuje na nowo, dotąd rozproszony rynek wynajmu, nadając mu bardziej przewidywalny, ujednolicony i instytucyjny charakter. - Dzięki naszym standardom udowadniamy, że luksusowy najem, aby spełnił swoje założenie, przede wszystkim powinien być długoterminowy i transparentny, co odróżnia go od rozproszonego rynku wynajmu krótkoterminowego. W Polsce drzemie ogromny potencjał, który nasza firma ma zamiar wykorzystać - do tej pory zainwestowaliśmy już 80 mln euro, oczywiście również w innych punktach cenowych, ale jesteśmy gotowi na znacznie więcej - podsumowuje.

 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Best Western Hotels & Resorts Partner serwisu - Chopin Airport Partner serwisu - Orbis

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA