PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Xavier Jongen, Catella: W Polsce planujemy działać na szeroką skalę

  • Autor: PropertyNews.pl
  • 08 sty 2018 10:51

Xavier Jongen, Catella: W Polsce planujemy działać na szeroką skalę Xavier Jongen, członek zarządu Catella Real Estate.

Catella do tej pory zainwestowała w Polsce około 80 mln euro i wszystko wskazuje na to, że ulokuje w Polsce jeszcze więcej kapitału. - Charakter naszych inwestycji potwierdza, że w Polsce planujemy działać na szeroką skalę - zapowiada Xavier Jongen, członek zarządu Catella Real Estate.


REKLAMA

Miniony rok to zdecydowanie ciekawy i owocny czas dla Catelli. - Udało nam się dokonać pewnego rodzaju przełomu – nie tylko wprowadziliśmy nowy produkt, ale też stworzyliśmy nowy segment rynku - długoterminowy najem o zinstytucjonalizowanej formule i światowych standardach. To nasz wielki sukces, na którym nie zamierzamy poprzestać - mówi Xavier Jongen.

Wszystko zaczęło się w 2016 roku, kiedy Catella dokonała pakietowego zakupu 72 apartamentów na Złotej 44.

- Od samego początku mieliśmy jasną, określoną wizję rozwoju nowego produktu w Polsce, jakim jest instytucjonalny, długoterminowy luksusowy najem - mówi Xavier Jongen. - Dodatkowo, nabyliśmy aktywa z rynku komplementarnego, w Warszawie i w Krakowie. Naszym celem jest oferowanie w tej części Europy produktu, jakim jest długoterminowy zinstytucjonalizowany najem, który na zachodzie jest powszechnie dostępny.

W tym celu Catella stworzyła markę No.44, która jest operatorem apartamentów. W tym celu założono spółkę No.44, będącą częścią funduszu inwestycyjnego Catella Wohnen Europa.

- Z miesiąca na miesiąc przybywa coraz więcej klientów - zapewnia Xavier Jongen. - Nasi najemcy to głównie ekspaci, zagraniczni biznesmeni, ludzie o wolnych zawodach, a także Polacy, którzy rodzinny dom posiadają w innej części Polski, a w Warszawie często przebywają w interesach. Oferujemy im nie tylko apartament, ale również lifestyle: tutaj mieszkają, korzystają z oferty sportowej największego w Europie piętra rekreacyjnego o powierzchni 1,8 tys. mkw, a także pracują i robią interesy, korzystając z kameralnego zaplecza biznesowego. Wszystko, czego nowoczesny biznesmen i bizneswoman potrzebują, w No.44 jest pod ręką, bez konieczności opuszczania budynku.

Marka była pierwszym wyborem, m.in. Joanny Krupy – światowej sławy modelki, która wynajęła jeden z apartamentów No.44.

Catella do tej pory zainwestowała w Polsce około 80 mln euro. - Oprócz apartamentów na Złotej 44 wraz z partnerem kupiliśmy dwa nowe projekty, jeden mieści się przy ul. Pereca w Warszawie, a drugi nieopodal Uniwersytety Ekonomicznego w Krakowie - wylicza członek zarządu Catella Real Estate. - Charakter naszych inwestycji potwierdza, że w Polsce planujemy działać na szeroką skalę, począwszy od domów dla studentów, po apartamenty luksusowe dla najbardziej wymagających klientów.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Best Western Hotels & Resorts Partner serwisu - Chopin Airport Partner serwisu - Hotel Grano Partner serwisu - Orbis

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA