PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Z Balic do Chicago

  • Autor: PAP
  • 03 lip 2017 13:32

Z Balic do Chicago fot. Pixabay

Na Międzynarodowym Porcie Lotniczym Kraków-Balice zainaugurowano w poniedziałek bezpośrednie połączenie LOT-u z Krakowa do Chicago. Rejsy będą odbywać się raz w tygodniu. W ten sposób Kraków ponownie zyskał połączenie z USA. Opóźniony samolot z USA przywitał salut wodny.

REKLAMA

Rejs z Krakowa do Chicago potrwa około 9 godzin i jest to najkrótsze i zarazem najwygodniejsze połączenie z Małopolski do USA. Decyzja o uruchomieniu połączenia pomiędzy Krakowem a Chicago została podjęta w oparciu o szczegółowe analizy ruchu na tej trasie. Będzie to dziewiąte połączeniem dalekiego zasięgu w siatce LOT-u, w tym szóste do Ameryki Północnej i piąte do USA.

W inauguracji połączenia uczestniczył minister Infrastruktury i Budownictwa Andrzej Adamczyk, Prezes Zarządu Kraków Airport Radosław Włoszek oraz prezes PLL LOT Rafał Milczarski. Obecni byli także Konsul Generalny USA w Krakowie Walter Braunohler i przedstawiciele władz Krakowa i Województwa Małopolskiego.

"Uruchomienie połączenia Kraków - Chicago to element rozwoju siatki transportowej w całym kraju, długo oczekiwane przez mieszkańców południowej Polski. To dobra wiadomość dla Polonii, ale i mieszkańców Krakowa, Podhala i całej Małopolski. Szansa dla rozwoju biznesu i umocnienie relacji gospodarczych pomiędzy Polską południową a Stanami Zjednoczonymi" - powiedział minister Infrastruktury i Budownictwa Andrzej Adamczyk dziękując wszystkim, którzy przyczynili się do inauguracji połączenia.

"Jeszcze nie tak dawno dominowała teza, że LOT może upaść.(...) Wszystko to, co dziś się dzieje, jest skutkiem biznesowej determinacji i umiejętności zarządu LOT-u; nie jest elementem jakiegoś szczególnego wsparcia dla LOT, bo państwo polskie wspiera na równi wszystkich przewoźników" - powiedział minister. Wyraził także nadzieję, że pierwsi pasażerowie zawiozą życzenia narodowi amerykańskiego z okazji święta niepodległości USA, przypadającego 4 lipca.

"Dzisiejszy dzień jest szczególny dla krakowskiego lotniska. Inaugurujemy dzisiaj najważniejsze połączenie z naszego lotniska Kraków - Chicago i najbardziej oczekiwane przez mieszkańców naszego regionu i szczególnie przez Polonię" - powiedział prezes Zarządu Kraków Airport Radosław Włoszek. Jak podkreślił, "powrót bezpośrednich rejsów na trasie Kraków - Chicago był bardzo oczekiwany przez mieszkańców Krakowa i Małopolski". "Ponad 90 tys. pasażerów rocznie podróżujących z przesiadkami pomiędzy obydwoma miastami to wymowny dowód na potencjał uruchamianego dzisiaj połączenia. Jestem przekonany, że jest to świetna oferta zarówno dla mieszkańców Polski południowej, jak i Amerykanów, którzy podróżują w celach turystycznych, biznesowych, naukowych czy odwiedzają najbliższych" - powiedział prezes Włoszek.

  • 1
  • 2

REKLAMA

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Best Western Hotels & Resorts Partner serwisu - Chopin Airport Partner serwisu - Hotel Grano Partner serwisu - Orbis

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA