PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Z Warszawy do Astany. LOT uruchomi nowe połączenie

  • Autor: PAP
  • 26 sty 2017 12:00

Z Warszawy do Astany. LOT uruchomi nowe połączenie fot. Pixabay

PLL LOT od maja br. uruchomi bezpośrednie połączenie z Warszawy do Astany w Kazachstanie - poinformowała w czwartek w komunikacie spółka. Rejsy będą realizowane cztery razy w tygodniu, samolotami Boeing 737-800 NG, które na pokład mogą zabrać 186 osób.

REKLAMA

Pierwszy rejs z Warszawy do Astany jest zaplanowany na 8 maja br. Polski przewoźnik będzie latał do Astany w poniedziałki, środy, piątki i soboty, a z Kazachstanu do stolicy Polski we wtorki, czwartki, soboty i niedziele. Podróż ma potrwać około 5 godzin. Połączenie będzie wykonywane Boeingami 737-800 Next Generation (NG), które trafią do LOT-u w kwietniu tego roku. Linia będzie leasingowała cztery tego typu maszyny. Docelowo połączenie będzie obsługiwane najnowocześniejszym samolotem wąskokadłubowym - Boeingiem 737 MAX 8. Pierwszy tego typu samolot trafi do LOT-u w listopadzie 2017 roku, a drugi miesiąc później. W sumie do 2020 roku LOT ma zakontraktowany leasing sześciu maszyn tego typu oraz opcję leasingu kolejnych pięciu.

- Przez ostatnie lata Astana stała się jedną z najważniejszych azjatyckich stolic, ważnym ośrodkiem biznesowym i nowoczesnym, imponującym miastem dla wszystkich odwiedzających. Jestem przekonany, że bezpośrednie połączenie LOT-u pozwoli na zacieśnienie współpracy zarówno gospodarczej, jak kulturalnej czy turystycznej. Liczymy, że coraz więcej pasażerów z Kazachstanu zdecyduje się odwiedzić Polskę, jak również coraz więcej Polaków zdecyduje się odwiedzić ekscytujący kraj, jakim z pewnością jest Kazachstan - powiedział cytowany w komunikacie prezes LOT Rafał Milczarski.

Astana będzie gospodarzem EXPO 2017. - LOT odegra ważną rolę w zapewnianiu podróży odwiedzającym EXPO 2017. (...) Dzięki naszemu połączeniu, dla wielu pasażerów przelot z Warszawy do Astany będzie pierwszym kontaktem z polską gościnnością, kulturą i innowacją. Nasz hub w Warszawie jest rewelacyjnie zlokalizowany i znajduje się po drodze dla większości pasażerów zaczynających swoją podróż w Europie Zachodniej. Oferta LOT-u pozwala zaoszczędzić czas spędzony zarówno w powietrzu, jak i na lotnisku - podkreśla przewoźnik.

Jak zaznacza spółka, Kazachstan jest dla Polski szóstym partnerem gospodarczym w Azji. W 2015 roku obroty handlowe pomiędzy Polską a Kazachstanem - według danych Komitetu Dochodów Państwowych Ministerstwa Gospodarki Narodowej Kazachstanu - wyniosły 1,1 mld USD. A od stycznia do listopada 2016 roku - 708,9 mln USD. LOT podaje, że na rynku kazachskim zarejestrowanych jest obecnie 190 firm z polskim kapitałem. Blisko 2 tysiące przedsiębiorstw uczestniczy w wymianie towarowej pomiędzy obydwoma krajami. W okresie pierwszych trzech kwartałów 2016 roku polskie firmy, według danych Narodowego Banku Republiki Kazachstanu, zainwestowały w Kazachstanie 21,6 mln USD.

Uruchomienie rejsów do Astany jest jednym z elementów strategii rentownego rozwoju LOT-u do 2020 roku. W tym roku, oprócz połączenia do Kazachstanu, LOT uruchomi także rejsy między innymi do Los Angeles i Newark. Wszystkie połączenia dalekiego zasięgu do Nowego Jorku, Chicago, Toronto, Los Angeles, Newark, Pekinu, Tokio i Seulu obsługiwane Boeingami 787 Dreamliner.

Udziałowcami PLL LOT są Skarb Państwa (99,82 proc. akcji), TFS Silesia (0,144 proc. akcji) oraz pracownicy (0,036 proc. akcji). (PAP)

aop/ je/

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Best Western Hotels & Resorts Partner serwisu - Chopin Airport Partner serwisu - Christie + Co Partner serwisu - Hotel Professionals Partner serwisu - Orbis

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA