PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Zabrze chce rozwijać turystykę

  • Autor: PAP
  • 13 lis 2015 07:47

Zabrze chce rozwijać turystykę Fot. Fotolia

Nowych przewodników szukają działająca w Zabrzu od 2007 r. zabytkowa Kopalnia Guido oraz powstający tam kompleks turystyczny Sztolnia Królowa Luiza. Zgłoszenia można nadsyłać do 4 stycznia 2016 r.

REKLAMA

Władze koordynującego działalność obu tych instytucji Muzeum Górnictwa Węglowego w Zabrzu zapowiedziały zorganizowanie kursu na przewodnika po Kopalni Guido oraz Sztolni Królowa Luiza. Kurs będzie składał się z dwóch etapów: szkolenia na przewodnika po Guido, które odbędzie się w styczniu i lutym 2016 r. oraz (dla osób posiadających licencję przewodnika po Guido) szkolenia na przewodnika po Sztolni Królowa Luiza, które odbędzie się w drugiej połowie 2016 r.

W ogłoszeniu zamieszczonym na stronach zabrzańskich placówek turystycznych ich przedstawiciele szukają osób "otwartych, uśmiechniętych i obdarzonych wyobraźnią, cechujących się wysoką kulturą osobistą, elokwentnych i posiadających dobrą dykcję oraz dyspozycyjnych i gotowych do pracy w różnych terminach, również w weekendy i w godzinach wieczornych".

Wśród atutów wymieniane są: ukończone studia z zakresu górnictwa, geologii, historii, turystyki czy pokrewne, doświadczenie w pracy przewodnika, doświadczenie w pracy z dziećmi i młodzieżą lub osobami starszymi czy niepełnosprawnymi, status studenta lub emeryta górniczego, a także - szczególnie pożądana - bardzo dobra znajomość języków obcych i gotowość do prowadzenia grup obcojęzycznych.

Szkolenie w ramach pierwszego etapu kursu będzie składało się z dwóch części. Część teoretyczna potrwa sześć dni i obejmie wykłady (o historii Śląska, Zabrza i tamtejszych obiektów, rozwoju techniki górniczej, geologii, kultury niematerialnej Górnego Śląska oraz turystyki industrialnej), zajęcia warsztatowe (metodyka pracy, pierwsza pomoc, emisja głosu oraz autoprezentacja i obsługa klienta), prezentację funkcjonowania Muzeum Górnictwa Węglowego oraz instruktażowe zwiedzanie obiektów i tras turystycznych Muzeum.

Część praktyczna obejmie udział w wycieczkach prowadzonych przez doświadczonych przewodników.

Muzeum zastrzega, że po otrzymaniu zgłoszeń od chętnych do udziału w kursie, skontaktuje się z wybranymi osobami, które zaprosi na rozmowy kwalifikacyjne. Dopuszczone do odpłatnego kursu osoby będą po jego ukończeniu zdawały egzaminy teoretyczny i praktyczny, aby uzyskać licencję przewodnika po Kopalni Guido. Udział w kursie nie gwarantuje pracy w tym charakterze, muzeum zastrzega sobie prawo do podpisania umowy z wybranymi osobami.

  • 1
  • 2

REKLAMA

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Best Western Hotels & Resorts Partner serwisu - Chopin Airport Partner serwisu - Hotel Grano Partner serwisu - Orbis

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA