PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Zachodniopomorskie porty z dofinansowaniem

  • Autor: PAP
  • 02 mar 2018 07:42

Zachodniopomorskie porty z dofinansowaniem Fot. pixabay

Porty w Policach i Stepnicy otrzymają dofinansowanie z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego. Inwestycje mają poprawić dostęp do obiektów.

REKLAMA

Inwestycja poprawiająca dostęp do polickiego portu będzie polegać na pogłębieniu toru podejściowego na Kanale Polickim do 10,5 metra z możliwością rozbudowania go w kolejnym etapie do 12,5 metra wraz z poszerzeniem w dnie do 100 metrów - wynika z informacji służb prasowych Urzędu Morskiego w Szczecinie. Modernizacja zakłada także pogłębienie i poszerzenie Kanału Kiełpińskiego wraz z podejściem i zakolem, a także umocnienie skarpy wyspy Kiełpiński Ostrów.

Umowa na dofinansowanie przedsięwzięcia ma zostać podpisana w marcu br. Po podpisaniu porozumienia ruszą procedury przetargowe. Roboty budowlane będą realizowane w formule zaprojektuj i wybuduj.

Zgodnie z planem inwestycja powinna zostać zrealizowana do końca 2020 r. Szacowany koszt przedsięwzięcia to około 22,5 mln zł, z czego unijne dofinansowanie wyniesie około 19 mln zł.

Druga inwestycja, którą wspomogą środki unijne to poprawa infrastruktury dostępowej do portu w Stepnicy. Tam planowana jest przebudowa toru podejściowego do portu wraz z obrotnicą i zwiększenie głębokości do 4,5 metra.

Porozumienie o dofinansowaniu tego przedsięwzięcia także ma zostać podpisane w marcu br. Roboty budowlane będę realizowane w formule zaprojektuj i wybuduj.

Inwestycja w Stepnicy powinna być gotowa do końca 2019 r. Koszt przedsięwzięcia to około 6,3 mln zł, z czego dofinansowanie unijne wyniesie około 5,3 mln zł.

Terytorialny zasięg działania Urzędu Morskiego w Szczecinie obejmuje morskie wody wewnętrzne, morze terytorialne, wyłączną strefę ekonomiczną oraz pas wybrzeża, morskie porty i przystanie, położone od zachodniej granicy państwa do miejscowości Dźwirzyno, która to miejscowość znajduje się już we właściwości terytorialnej Urzędu Morskiego w Słupsku. Mieszczą się w tym ok. 82 km brzegu morskiego i ok. 226 km brzegów morskich wód wewnętrznych.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Best Western Hotels & Resorts Partner serwisu - Chopin Airport Partner serwisu - Hotel Grano Partner serwisu - Orbis

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA