PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Zagraniczne fundusze mają chęć na polskie hotele

  • Autor: propertynews.pl
  • 01 wrz 2017 10:29

Większość markowych hoteli w Polsce należy do krajowych właścicieli. W ciągu ostatnich 15 lat aż 80 proc. zagranicznych kontraktów dotyczących franczyzy i zarządzania zostało zawartych przez polskich inwestorów - analizuje Alex Kloszewski, Chief Executive Officer Hotel Professionals. Jak dodaje, polskie hotele są atrakcyjne dla zagranicznych funduszy i wkrótce należy spodziewać się nowych akwizycji.

REKLAMA

- Myślę, że w przyszłości może pojawić się kilka inwestycji realizowanych przez międzynarodowe fundusze, zwłaszcza z Wielkiej Brytanii i Niemiec. Oni pilnie obserwują polski rynek hotelowy i postrzegają go jako dobre miejsce do inwestowania. Zatem możliwe, że niektóre polskie hotele zostaną sprzedane zagranicznym funduszom w następnych 3-5 latach - mówi Alex Kloszewski, Chief Executive Officer Hotel Professionals.
 
Które są najatrakcyjniejsze? -  W naszej branży gdy kupujemy hotel, musimy przyjrzeć się jego historii, finansom i przepływom pieniężnym tej instytucji. Gdy dane finansowe hotelu są gotowe, należy przeanalizować jaki potencjał do zarabiania pieniędzy ma dany obiekt w perspektywie 5-7 lat od zakupu. Nie jest tak ważne ile pieniędzy inwestorzy wydadzą na hotel, bardziej istotne są jego perspektywy, w kontekście „cash flow”. Zatem jeśli międzynarodowy fundusz kupuje hotel, na przykład w Warszawie, to najważniejszy jest dla niego akceptowalny zwrot z inwestycji w perspektywie 3-7 lat, co jest naturalnym horyzontem inwestycyjnym  dla funduszy. Kluczem do sukcesu jest międzynarodowa marka. Żaden zagraniczny fundusz nie kupi hotelu, który nie działa pod międzynarodową marką - podkreśla Alex Kloszewski.

Podobał się artykuł? Podziel się!

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Best Western Hotels & Resorts Partner serwisu - Chopin Airport Partner serwisu - Hotel Grano Partner serwisu - Orbis

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA