PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Zagraniczni turyści dają zarobić

  • Autor: Propertynews.pl
  • 19 maj 2016 10:05

Zagraniczni turyści dają zarobić fot. Fotolia

W 2015 r. turyści zagraniczni zostawili w Polsce 12,9 mld euro, czyli o 2,1 euro więcej niż rok wcześniej - wynika z danych Ministerstwa Sportu i Turystyki. To najlepszy dowód na to, że specjaliści z branży hotelarskiej dobrze czują trendy w turystyce.

REKLAMA

Baza turystycznych obiektów noclegowych wynosi obecnie 10 024, w tym jest 2783 hoteli (najwięcej 3-gwiazdkowych), moteli i pensjonatów. Z danych Ministerstwa Sportu i Turystyki można wyczytać, że w 2015 r. turyści zagraniczni zostawili w Polsce 12,9 mld euro. To o 2,1 mld euro więcej niż rok wcześniej. Natomiast udział gospodarki turystycznej w PKB wyniósł w ubiegłym roku5,6 proc.

Do Polski przyjeżdża w celach turystycznych najwięcej Niemców (2,1 mln), zaraz po nich są Czesi (0,9 mln), a na trzecim miejscu Ukraińcy (0,8 mln).

Najmniej turystów przybywa do nas z Francji i Turcji (o,4 mln).

Polska może zaoferować turystom atrakcje związane ze zwiedzaniem zamków (jest ich 426 w całym kraju), zwiedzaniem obiektów wpisanych na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO (14 obiektów). Mamy w Polsce 844 muzea, 23 parki narodowe i 122 parki krajobrazowe.

Podobał się artykuł? Podziel się!

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Best Western Hotels & Resorts Partner serwisu - Chopin Airport Partner serwisu - Hotel Professionals Partner serwisu - Orbis

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA