PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Zainwestuj albo zgiń

  • Autor: Propertynews.pl
  • 07 sie 2015 15:55

Zainwestuj albo zgiń Elektroniczny klucz w hotelu

Rośnie znaczenie hoteli sieciowych na rynku hotelarskim w Polsce. Dla obiektów niezależnych to sygnał, by mocniej inwestować w rozwój konkurencyjności. Jeśli tego nie zrobią, ich przyszłość może stanąć pod znakiem zapytania.

REKLAMA

Na rozwój branży wpływa m.in. wzrost PKB (niemal 4 proc. w 2015 roku), rozwój sektora outsourcingu procesów biznesowych w dużych miastach, rozbudowa infrastruktury ze środków unijnych na lata 2014-2020 oraz wzrost liczby zagranicznych turystów. Prognozy dla polskiego rynku hotelarskiego są bardzo dobre. Największą jego część wciąż stanowią obiekty niezależne, jednak eksperci wskazują na dynamiczny wzrost udziału międzynarodowych sieci. Tylko do końca roku w kraju przybędzie ok. 80 należących do nich obiektów.

- Zyski hoteli generują głównie klienci biznesowi. Stąd rozwój oferty luksusowej, czego przykładem może być pojawienie się wielu, dotychczas nieobecnych w Polsce, globalnych marek – mówi Rafał Osiński, architekt i ekspert ds. technologii budowlanych w firmie Häfele.

– Umacnianie pozycji globalnych potentatów, to sygnał dla obiektów niezależnych, by przykładać większą uwagę do zwiększania swojej konkurencyjności. Kluczowym elementem związanych z tym działań jest inwestycja w innowacyjne rozwiązania - dodaje.

Nowe technologie projektowane z myślą o budynkach użytkowych, mogą przynosić realne korzyści zarówno gościom hotelowym, jak i właścicielom obiektów. Zdaniem ekspertów najbardziej opłacalne są te, które w oczywisty sposób podnoszą komfort i bezpieczeństwo klientów. Wśród nich prym wiodą nowoczesne systemy kontroli ruchu. Ich zaletą jest ułatwienie gościom poruszania się po budynku i dostępu do różnych stref. To spory atut w kontekście klientów sektora biznesowego, którzy oczekują nie tylko sprawnej obsługi, ale też swobody w korzystaniu z oferty hotelu.

- Rozwiązania typu Dialock, współdziałające z systemami HMS i systemem rezerwacji, umożliwiają dokonanie rezerwacji on-line, samodzielną rejestrację oraz przypisanie indywidualnych praw dostępu do jednego elektronicznego klucza i dostosowanie ich do potrzeb konkretnej osoby – tłumaczy Rafał Osiński.

– Klienci VIP mogą więc uzyskać usługę skrojoną do ich preferencji. W praktyce oznacza to łatwy dostęp do windy, pokoju, sauny, siłowni, restauracji i tym podobnych pomieszczeń. Elektroniczny klucz dzięki integracji z RMS umożliwia klientowi sterowanie w pokoju elektrycznością, klimatyzacją i daje możliwość skorzystania z urządzeń vendingowych - dodaje.

  • 1
  • 2

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Best Western Hotels & Resorts Partner serwisu - Chopin Airport Partner serwisu - Orbis Partner serwisu - Christie + Co

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA