PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Zakończono modernizację lotniska Szczecin-Goleniów

  • Autor: PAP
  • 29 wrz 2015 07:25

Zakończono modernizację lotniska Szczecin-Goleniów Fot. Fotolia

Zakończono wartą około 100 mln zł modernizację portu lotniczego Szczecin-Goleniów - poinformowały w poniedziałek w Szczecinie jego władze. Od marca 2016 r. na lotnisko powróci trzeci rejs obsługiwany przez LOT pomiędzy Warszawą a Szczecinem.

REKLAMA

Pod koniec czerwca br. zakończyły się prace budowlane na lotnisku, a w połowie września jego w pełni zmodernizowana infrastruktura została oddana do użytku - powiedział dziennikarzom prezes portu lotniczego Maciej Dziadosz. Jak dodał, droga startowa spełnia wymagania stawiane przed infrastrukturą lotniska przez Organizację Międzynarodowego Lotnictwa Cywilnego i wymogi europejskie.

Przebudowa infrastruktury służy bezpiecznej obsłudze ruchu lotniczego. Dzięki niej skrócił się także czas, jaki maszyny przebywają na lotnisku, co jest dobrym argumentem w rozmowach z przewoźnikami - podkreślił Dziadosz.

Inwestycja podzielona była na kilka etapów, objęła m.in. budowę drogi kołowania, rozbudowę płyt postojowych i kapitalny remont drogi startowej. Na lotnisku wyznaczono zastępczą drogę startową, którą była równoległa droga kołowania. Pozwoliło to na nieprzerwaną eksploatację lotniska, pomimo trwających prac.

Całość inwestycji finansowana jest m.in. ze środków kredytu inwestycyjnego w wysokości ponad 51 mln zł i środków własnych spółki.

W połowie maja 2014 r. zgromadzenie wspólników podwyższyło kapitał zakładowy spółki na łączną kwotę 8 mln zł poprzez ustanowienie nowych udziałów. Z tej puli województwo zachodniopomorskie objęło udziały na kwotę 5 mln zł, a Szczecin na 3 mln zł.

Podniesienie kapitału zakładowego było konsekwencją podpisanej w 2013 r. umowy wsparcia modernizacji lotniska przez województwo zachodniopomorskie i miasto Szczecin, które są jego głównymi udziałowcami wspierającymi.

W tym roku lotnisko obsłużyło około 360 tys. pasażerów - powiedział Dziadosz. Wygląda na to, że będzie to rekordowy rok dla lotniska - dodał. Zapewne uda się przekroczyć 400 tys. podróżnych i pobić 2012 r., w którym obsłużono na lotnisku 380 tys. podróżnych - uważa.

Od początku marca 2016 r. PLL LOT zwiększy do trzech rejsów dziennie operowanie na trasie Warszawa - Szczecin - Warszawa. Oprócz dotychczasowych porannych i wieczornych lotów z i do Warszawy w rozkładzie pojawiają się także rejsy popołudniowe. To powrót rejsu, który kilka lat temu został zlikwidowany.

Port Lotniczy Szczecin-Goleniów obsługuje dziesięć rozkładowych połączeń lotniczych: Warszawa, Oslo Gardemoen, Oslo Rygge, Oslo Torp, Stavanger, Bergen, Londyn Stansted, Londyn Luton, Dublin oraz Liverpool. Kierunki czarterowe to Antalya oraz Kreta.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Best Western Hotels & Resorts Partner serwisu - Chopin Airport Partner serwisu - Hotel Grano Partner serwisu - Orbis

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA