PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Zarząd Orbisu skłania się ku transakcji z Accorem

  • Autor: PAP
  • 29 paź 2014 17:39

Zarząd Orbisu skłania się ku transakcji z Accorem

Grupa Orbis, która jest w trakcie due diligence sieci hoteli oferowanych przez Accor do sprzedaży, ocenia, że ta oferta wpisuje się w strategię grupy. Zarząd Orbisu, po wstępnych analizach, skłania się ku tej transakcji - poinformował w rozmowie z PAP Gilles Clavie, prezes Orbisu.

REKLAMA

Orbis otrzymał od Accoru - swojego głównego akcjonariusza, ofertę przejęcia sieci 38 istniejących oraz 8 planowanych hoteli zlokalizowanych w Europie Środkowej wraz z propozycją nowej umowy licencyjnej. Zaproponowana przez Accor łączna cena wynosi 142,26 mln euro.

Portfel 46 hoteli zawiera: 11 hoteli własnych, 17 w dzierżawie, 11 działających na podstawie umowy o zarządzanie i 7 we franczyzie. Łącznie to ponad 8 tys. pokoi. Wszystkie hotele działają pod markami Accor: Sofitel, Pullman, MGallery, Novotel, Mercure, ibis i ibis budget.

Obecnie w strukturze Grupy Orbis funkcjonuje 68 hoteli.

Zarząd Orbisu ocenia wstępnie, że oferta Accoru wpisuje się w założenia strategii grupy.

"Orbis dysponuje odpowiednimi zasobami i już od pewnego czasu poszukiwaliśmy możliwości rozwoju w Polsce i krajach bałtyckich. Nasza dotychczasowa umowa franczyzowa z Accorem (tzw. Master Franchise Agreement) obejmuje właśnie ten region, stąd mieliśmy ograniczenia terytorialne. Bacznie obserwowaliśmy rynek i rozważaliśmy wszystkie pojawiające się oferty. Wielokrotnie podkreślaliśmy, że jesteśmy otwarci na propozycje rozwoju, które zwiększą wartość spółki dla jej akcjonariuszy" - powiedział PAP Gilles Clavie, prezes i dyrektor generalny Orbisu.

"Naszym zdaniem oferta Accoru stwarza taką okazją i dobrze pasuje do naszej strategii, dlatego musimy ją dokładnie przeanalizować" - dodał.

W ofercie Accoru znalazły się hotele w sześciu krajach Europy Środkowej (w Macedonii, Słowacji, Bułgarii, w Czechach, Rumunii i w Polsce).

"Razem z dzisiejszym portfolio Orbisu stworzylibyśmy spójną geograficznie grupę, którą dałoby się zarządzać regionalnie. 3/4 oferowanych hoteli znajduje się w stolicach państw, w których nasycenie hoteli według nas jest odpowiednie. Rynki te są porównywalne do Polski, wszystkie podmioty należą do Accor, więc znamy segmentację klientów, procedury operacyjne, oferowane produkty i kulturę organizacji. Istnieje wiele podobieństw. Tak więc, bylibyśmy o krok do przodu w porównaniu z każdym innym potencjalnym zewnętrznym przejęciem" - powiedział prezes Orbisu.

Strategia Orbisu zakłada wzmocnienie pozycji lidera w regionie poprzez dalszy rozwój i zwiększenie efektywności sieci hoteli. Grupa skupia się na ekspansji poprzez zawieranie umów o zarządzanie, franczyzę oraz na inwestycjach w hotele własne.

REKLAMA

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Best Western Hotels & Resorts Partner serwisu - Chopin Airport Partner serwisu - Hotel Grano Partner serwisu - Orbis

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA