PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Zbigniew Niemczycki o oczekiwaniach wobec Euro 2012

  • wnp.pl
  • 10 maj 2012 08:39

Zbigniew Niemczycki o oczekiwaniach wobec Euro 2012

Samo przyznanie organizacji mistrzostw Polsce i Ukrainie stało się dla wielu Polaków powodem do dumy, wpłynęło na większą mobilizację. Powstały nowe ośrodki, hotele i restauracje - mówi Zbigniew Niemczycki, prezes zarządu Polskiej Rady Biznesu, właściciel m.in. biurowca Curtis Plaza i Hotelu Bryza w Juracie.

REKLAMA

Jak Pan sądzi, jaki będzie końcowy bilans Euro 2012?

Na podliczenie tego, jaki będzie całościowy bilans zysków i strat po Euro 2012, przyjdzie czas. Teraz trudno dokładnie przewidzieć, jakie efekty da Euro.

Przecież wystarczy, że - odpukać w niemalowane - będzie lało przez cały miesiąc i cała gastronomia, w tym bary ulokowane na świeżym powietrzu, będą mieć dużo mniej klientów.

A zatem o tym, jakie efekty przyniesie Euro, zadecyduje wiele czynników, w tym również i pogoda.

Samo przyznanie organizacji mistrzostw Polsce i Ukrainie stało się dla wielu Polaków powodem do dumy, wpłynęło na większą mobilizację. Pewnie, że nie wszystko, co planowano, udało się zrealizować. Widać to między innymi w zakresie infrastruktury drogowej.

Spółka PL.2012 wskazuje, że nie zdołano zrealizować jednej ósmej inwestycji o wartości 13 mld zł. Żadnej z dróg, którymi mieli się przemieszczać kibice w trakcie Euro, nie zdołano w całości zbudować czy zmodernizować. Raczej kiepsko to wygląda...

Pewne słabości przy realizacji inwestycji, głównie drogowych, dały o sobie znać. Choć z drugiej strony nie chcę tu demonizować, bo gdyby nie Euro, byłoby znacznie gorzej.

Powstały nowe ośrodki, hotele, restauracje. One będą miały klientów także po zakończeniu mistrzostw. Co by nie mówić, to jednak infrastruktura mocno się nam poprawiła.

Wreszcie wybudowano nowe stadiony. Ważne, kto i jak będzie nimi zarządzał po Euro. Trzeba podkreślić, że te stadiony powstały w dużych miastach, w Warszawie, Wrocławiu, Gdańsku. Bardzo dobrze, że one powstały, już dawno powinny być, to powinien być standard.

Nie brak opinii, że w Warszawie przesadzono, że dwa nowe stadiony - Narodowy oraz ten, na którym gra Legia - to zbyt dużo, że trzeba było pozostać przy jednym, a pieniądze zainwestować w infrastrukturę drogową.

Nie zgadzam się z tym. Zawsze znajdą się tacy, że powiedzą, iż trzeba było pieniądze przeznaczyć na coś innego. I zawsze otwarte pozostaje pytanie: na co? Mamy mnóstwo potrzeb w wielu dziedzinach.

Jednak w końcu to stolica. Tutaj odbywa się najwięcej różnego rodzaju imprez, w tym konferencji, sympozjów, i tak dalej. A te stadiony mają odpowiednie zaplecze. I wcale nie jest źle, że powstały.

  • 1
  • 2

REKLAMA

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Best Western Hotels & Resorts Partner serwisu - Chopin Airport Partner serwisu - Hotel Grano Partner serwisu - Orbis

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA