PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Zbiornik retencyjny Świnna Poręba szansą na przyciągnięcie inwestorów hotelowych

  • Autor: PAP
  • 05 lis 2013 17:22

Zbiornik wodny Świnna Poręba na rzece Skawie, w woj. małopolskim, zostanie oddany do użytku w 2015 r., a nie jak planowano pierwotnie, w 2013 r. - zdecydował rząd. Przesunięcie terminu było konieczne z powodu opóźnień prac kolejowych na tym terenie. Według Centrum Informacyjnego Rządu oddanie zbiornika do użytku wpłynie w znaczący sposób na lokalną turystykę.

REKLAMA

We wtorek rząd przyjął projekt nowelizacji ustawy o ustanowieniu programu budowy zbiornika wodnego Świnna Poręba w latach 2006-2013.

"Przesunięcie terminu jest konieczne, ponieważ zbiornik, mimo że znajduje się w ostatniej fazie wykonania robót hydrotechnicznych, to jednak z powodu opóźnień w wykonaniu prac z zakresu transportu kolejowego nie może być oddany do użytkowania w terminie ustawowym, tj. w 2013 r." - podkreśliło Centrum Informacyjne Rządu.

Według CIR zmienią się koszty wykonania programu. "Po uwzględnieniu cen obowiązujących w 2013 r. koszt programu obniżono o 175,3 mln zł. Cały program będzie kosztował 1 mld 634,1 mln zł" - dodano.

Zbiornik Świnna Poręba pełni funkcje przeciwpowodziowe i retencyjne. Dokończenie jego budowy oznacza lepsze zabezpieczenie przed powodzią obszarów doliny Skawy i Wisły, poniżej ujścia Skawy do Krakowa. Zdaniem CIR - przyczyni się to do rozwoju infrastruktury technicznej i gospodarczej tych terenów. Wokół zbiornika możliwy będzie też rozwój usług turystycznych.

Przyszła nowelizacja ma wejść w życie z dniem ogłoszenia w Dzienniku Ustaw.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Best Western Hotels & Resorts Partner serwisu - Chopin Airport Partner serwisu - Hotel Grano Partner serwisu - Orbis

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA