PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Zdrojowa Invest i DeSilva zwycięzcami w kryzysie. Na przeciwległym biegunie EFH

  • Autor: Propertynews.pl
  • 16 kwi 2013 11:24

W ciągu ostatnich pięciu lat rozkład sił na rynku polskich spółek i rodzimych sieci hotelarskich znacznie się zmienił. Część firm wykorzystała czas kryzysu na rozwój, inne zupełnie zmieniły strategię. - Na przeciwległym biegunie znalazły się podmioty, których dynamika rozwoju, w porównaniu do poprzedniej dekady, drastycznie zmniejszyła się - mówi Janusz Mitulski, partner w branżowej firmie doradczej Horwath HTL.

REKLAMA

 

- Niektóre podmioty wykorzystały czas kryzysu na rozwój. Wśród nich są takie polskie sieci i spółki jak Zdrojowa Invest, która w tym czasie otworzyła cztery obiekty; DeSilva, która powiększyła się o pięć hoteli czy Dobry Hotel, który również rozwinął swoją działalność - wymienia Janusz Mitulski.

Dla innych graczy czas ten był okresem przebudowy swojego portfela i wdrożenia w życie nowej strategii. Taką drogę obrała firma Orbis/Accor, która wyzbywa się aktywów niepasujących do jej głównej działalności, a z drugiej strony rozwija system franczyzowy. - Zmiany miały też miejsce w spółkach Satoria Group i Dobry Hotel, które m.in. podjęły decyzję o obrandowaniu części obiektów znanymi markami - tłumaczy Janusz Mitulski.

Jak dodaje ekspert, na przeciwległym biegunie znalazły się podmioty, których dynamika rozwoju, w porównaniu do poprzedniej dekady, drastycznie zmniejszyła się. - Wśród nich są m.in. Europejski Fundusz Hipoteczny, któremu nie udało się zrealizować inwestycji hotelowych w Malborku i k. Mikołajek oraz sieć Hotele System, której rozwój zupełnie zatrzymał się.

Podobał się artykuł? Podziel się!

IX EUROPEJSKI KONGRES GOSPODARCZY

10-12 maja 2017 • Katowice • Międzynarodowe Centrum Kongresowe i Spodek

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Best Western Hotels & Resorts Partner serwisu - Chopin Airport Partner serwisu - Hotel Professionals Partner serwisu - Orbis

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA