PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Zdrojowa Invest i DeSilva zwycięzcami w kryzysie. Na przeciwległym biegunie EFH

  • Autor: Propertynews.pl
  • 16 kwi 2013 11:24

W ciągu ostatnich pięciu lat rozkład sił na rynku polskich spółek i rodzimych sieci hotelarskich znacznie się zmienił. Część firm wykorzystała czas kryzysu na rozwój, inne zupełnie zmieniły strategię. - Na przeciwległym biegunie znalazły się podmioty, których dynamika rozwoju, w porównaniu do poprzedniej dekady, drastycznie zmniejszyła się - mówi Janusz Mitulski, partner w branżowej firmie doradczej Horwath HTL.

REKLAMA

 

- Niektóre podmioty wykorzystały czas kryzysu na rozwój. Wśród nich są takie polskie sieci i spółki jak Zdrojowa Invest, która w tym czasie otworzyła cztery obiekty; DeSilva, która powiększyła się o pięć hoteli czy Dobry Hotel, który również rozwinął swoją działalność - wymienia Janusz Mitulski.

Dla innych graczy czas ten był okresem przebudowy swojego portfela i wdrożenia w życie nowej strategii. Taką drogę obrała firma Orbis/Accor, która wyzbywa się aktywów niepasujących do jej głównej działalności, a z drugiej strony rozwija system franczyzowy. - Zmiany miały też miejsce w spółkach Satoria Group i Dobry Hotel, które m.in. podjęły decyzję o obrandowaniu części obiektów znanymi markami - tłumaczy Janusz Mitulski.

Jak dodaje ekspert, na przeciwległym biegunie znalazły się podmioty, których dynamika rozwoju, w porównaniu do poprzedniej dekady, drastycznie zmniejszyła się. - Wśród nich są m.in. Europejski Fundusz Hipoteczny, któremu nie udało się zrealizować inwestycji hotelowych w Malborku i k. Mikołajek oraz sieć Hotele System, której rozwój zupełnie zatrzymał się.

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Best Western Hotels & Resorts Partner serwisu - Chopin Airport Partner serwisu - Orbis

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA