PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Zdrojowa Invest z pozwoleniem na budowę Baltic Park Molo w Świnoujściu

  • Autor: Propertynews.pl
  • 04 lip 2013 15:21

Zdrojowa Invest z pozwoleniem na budowę Baltic Park Molo w Świnoujściu

Po kilku miesiącach oczekiwania Zdrojowa Invest otrzymała ostateczne pozwolenie na budowę. Wkrótce rozpocznie się budowa i sprzedaż apartamentów w Świnoujściu.

REKLAMA

Kołobrzeski holding otrzymał pozwolenie na budowę i jeszcze w lipcu rozpocznie prace budowlane największego kompleksu hotelowego na Wybrzeżu Baltic Park Molo w Świnoujściu. Wartość projektu to 250 mln zł (bez mola), w tym minimum 25 mln pochodzić będzie z unijnego programu JESSICA.

W ofercie znajdzie się niemal 600 jednostek condo i apartamentów wakacyjnych z opcją zarządzania wynajmem. Roczna stopa zwrotu wyniesie nawet 7 proc. ceny apartamentu netto, a każdy kupujący może ubiegać się o zwrot 23 proc. podatku VAT.

- Kompleks Baltic Park Molo - nazywany przez branżowe media „Białą Perłą Świnoujścia" już na desce kreślarskiej budził emocje środowiska architektów, a teraz ma rozpocząć się jego budowa. Zakres cen w przypadku apartamentowców to zasadniczo od 6,8 do ok. 12 tys. zł netto za metr kwadratowy, ale za najdroższe apartamenty z frontowym widokiem na morze będzie trzeba zapłacić nawet prawie 20 tys. zł netto za m kw. Powoduje to, że inwestycja jest dostępna cenowo nie tylko dla osób z bardzo zasobnym portfelem. Natomiast planujący prowadzić biznes powinni się spieszyć, bo z 16 lokali użytkowych przy promenadzie zaledwie kilka nie znalazło jeszcze przyszłego właściciela - mówi Jan Wróblewski, członek zarządu Zdrojowa Invest.

Komercjalizacja inwestycji będzie przebiegać w ścisłej korelacji z pracami budowalnymi. Do 2015 roku zakończony zostanie I etap inwestycji. W pierwszej kolejności realizowany będzie zespół 2 budynków apartamentowych z lokalami usługowymi. Jesienią rozpocznie się budowa pierwszego hotelu 5-gwiazdkowego wraz z rozbudowaną strefą SPA & Wellness, restauracją i kawiarnią z basenem na dachu oraz aquaparkiem i centrum konferencyjnym.

Równocześnie wzdłuż pasażu z powierzchniami handlowymi, powstanie publiczna promenada prowadząca na plażę, na której inwestor na swój koszt zrealizuje toalety i natryski. W II etapie zrealizowany zostanie kolejny hotel 5-gwiazdkowy. Następnie powstanie molo będące zwieńczeniem osi architektonicznej zespołu i nowej promenady, na którego końcu zaplanowano restaurację z kawiarnią. Planowany termin zakończenia całej inwestycji o powierzchni prawie 55 tys. mkw. to rok 2020.

Projekt Balic Park Molo został wyłoniony w międzynarodowym konkursie architektonicznym zorganizowanym przez Stowarzyszenie Architektów Polskich (SARP) i Zdrojową Invest przy udziale przedstawiciela miasta Świnoujście.

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Best Western Hotels & Resorts Partner serwisu - Chopin Airport Partner serwisu - Orbis

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA