PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Zdrojowa ma finansowanie I etapu jednej z największych inwestycji hotelowo-handlowych. Ogłasza konkurs na projekt

  • Autor: Propertynews.pl
  • 30 lis 2011 11:34

Zdrojowa ma finansowanie I etapu jednej z największych inwestycji hotelowo-handlowych. Ogłasza konkurs na projekt

Zdrojowa Invest, która kupiła za ponad 20 mln zł grunt pod budowę kompleksu hotelowo-rekreacyjnego Baltic Park Molo w Świnoujściu, właśnie podpisała z SARP-em umowę na przeprowadzenie konkursu, który ma wyłonić wykonawców koncepcji i projektu przedsięwzięcia. Będzie to jedna z największych inwestycji hotelowo-rekreacyjno-handlowych realizowanych obecnie w Polsce. Jej wartość to 250 mln zł.

REKLAMA

- Umowa ze Stowarzyszeniem Architektów Polskich gwarantuje nam, że do konkursu zgłoszą się prestiżowe biura architektoniczne i najlepsi specjaliści w tej dziedzinie. Zainteresowanie konkursem jest ogromne. Wezmą w nim udział także zagraniczne, znane pracownie i architekci - powiedział nam Jan Wróblewski, członek zarządu, Zdrojowa Invest.

6 grudnia 2011 zostanie ogłoszony konkurs architektoniczny. Wyniki będą podane 15 marca 2012 roku, a 20 marca 2012 roku zaplanowana jest dyskusja nad konkursem i prezentacja zwycięskiego projektu.

- Zarządowi spółki zależy, aby w Świnoujściu zrealizować inwestycję o najwyższych standardach, zaopiniowaną przez środowisko architektoniczne. Jednym z siedmiu sędziów oceniających konkursowe prace będzie przedstawiciel miasta Świnoujście - podaje inwestor.

Jak zapewnił Jan Wróblewski, teren pod inwestycję jest już przygotowany. Przedsięwzięcie będzie realizowane w kilku etapach. Zakończenie budowy Baltic Park Molo jest planowane na lata 2014-2017.

- Na pierwszy etap spółka zdobyła już finansowanie, składające się z kredytu bankowego oraz środków własnych firmy - wyjaśnił Jan Wróblewski.

Baltic Park Molo stanie tuż przy plaży. Będzie to multifunkcyjny kompleks hotelowo-rozrywkowo-handlowy o powierzchni ok. 55 tys. mkw. W jego skład wejdą m.in.: dwa hotele o wysokości od 7 do 12 pięter, w tym pierwszy pięciogwiazdkowy w Świnoujściu, którego operatorem zostanie znana, międzynarodowa marka, kino, centrum handlowym, centrum sztuki oraz aquapark.

Bedzie to też największe hotelowe centrum biznesowe na wybrzeżu i jedno z największych w Polsce. Największa z sal konferencyjnych będzie mieściła ponad 1000 osób.

Pokoje, które powstaną w ramach inwestycji, będą działać w formule condo. - Ich cena będzie się wahać od ok. 11 do 18 tys. zł za mkw. Właściciele mogą liczyć na 5-7-proc. stopę zwrotu z samej współpracy z operatorem inwestycji - oświadcza Jan Wróblewski.

Firma rozmawia też z miastem w sprawie budowy molo, które byłoby dodatkowym atrakcją i dla gości obiektu, jak i turystów.

Pomysłodawcą inwestycji Baltic Park przy promenadzie w Świnoujściu jest duński deweloper Kristensen Group, od którego Zdrojowa Invest kupiła grunt pod to przedsięwzięcie. Zdrojowa przejęła też świnoujskie biuro Kristensena, które działa już pod szyldem Zdrojowej Invest.

W przyszłości Kristensen nie wyklucza jednak współpracy ze Zdrojową Invest przy inwestycji Baltic Park Molo. - To jeden z najbardziej znaczących, nadmorskich projektów. Być może zaangażujemy się w jego realizację - zapowiedział Jacek Twardowski, dyrektor zarządzający Kristensen Group.

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Best Western Hotels & Resorts Partner serwisu - Chopin Airport Partner serwisu - Orbis

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA