PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Zdrojowa ma finansowanie I etapu jednej z największych inwestycji hotelowo-handlowych. Ogłasza konkurs na projekt

  • Autor: Propertynews.pl
  • 30 lis 2011 11:34

Zdrojowa ma finansowanie I etapu jednej z największych inwestycji hotelowo-handlowych. Ogłasza konkurs na projekt

Zdrojowa Invest, która kupiła za ponad 20 mln zł grunt pod budowę kompleksu hotelowo-rekreacyjnego Baltic Park Molo w Świnoujściu, właśnie podpisała z SARP-em umowę na przeprowadzenie konkursu, który ma wyłonić wykonawców koncepcji i projektu przedsięwzięcia. Będzie to jedna z największych inwestycji hotelowo-rekreacyjno-handlowych realizowanych obecnie w Polsce. Jej wartość to 250 mln zł.

REKLAMA

- Umowa ze Stowarzyszeniem Architektów Polskich gwarantuje nam, że do konkursu zgłoszą się prestiżowe biura architektoniczne i najlepsi specjaliści w tej dziedzinie. Zainteresowanie konkursem jest ogromne. Wezmą w nim udział także zagraniczne, znane pracownie i architekci - powiedział nam Jan Wróblewski, członek zarządu, Zdrojowa Invest.

6 grudnia 2011 zostanie ogłoszony konkurs architektoniczny. Wyniki będą podane 15 marca 2012 roku, a 20 marca 2012 roku zaplanowana jest dyskusja nad konkursem i prezentacja zwycięskiego projektu.

- Zarządowi spółki zależy, aby w Świnoujściu zrealizować inwestycję o najwyższych standardach, zaopiniowaną przez środowisko architektoniczne. Jednym z siedmiu sędziów oceniających konkursowe prace będzie przedstawiciel miasta Świnoujście - podaje inwestor.

Jak zapewnił Jan Wróblewski, teren pod inwestycję jest już przygotowany. Przedsięwzięcie będzie realizowane w kilku etapach. Zakończenie budowy Baltic Park Molo jest planowane na lata 2014-2017.

- Na pierwszy etap spółka zdobyła już finansowanie, składające się z kredytu bankowego oraz środków własnych firmy - wyjaśnił Jan Wróblewski.

Baltic Park Molo stanie tuż przy plaży. Będzie to multifunkcyjny kompleks hotelowo-rozrywkowo-handlowy o powierzchni ok. 55 tys. mkw. W jego skład wejdą m.in.: dwa hotele o wysokości od 7 do 12 pięter, w tym pierwszy pięciogwiazdkowy w Świnoujściu, którego operatorem zostanie znana, międzynarodowa marka, kino, centrum handlowym, centrum sztuki oraz aquapark.

Bedzie to też największe hotelowe centrum biznesowe na wybrzeżu i jedno z największych w Polsce. Największa z sal konferencyjnych będzie mieściła ponad 1000 osób.

Pokoje, które powstaną w ramach inwestycji, będą działać w formule condo. - Ich cena będzie się wahać od ok. 11 do 18 tys. zł za mkw. Właściciele mogą liczyć na 5-7-proc. stopę zwrotu z samej współpracy z operatorem inwestycji - oświadcza Jan Wróblewski.

Firma rozmawia też z miastem w sprawie budowy molo, które byłoby dodatkowym atrakcją i dla gości obiektu, jak i turystów.

Pomysłodawcą inwestycji Baltic Park przy promenadzie w Świnoujściu jest duński deweloper Kristensen Group, od którego Zdrojowa Invest kupiła grunt pod to przedsięwzięcie. Zdrojowa przejęła też świnoujskie biuro Kristensena, które działa już pod szyldem Zdrojowej Invest.

W przyszłości Kristensen nie wyklucza jednak współpracy ze Zdrojową Invest przy inwestycji Baltic Park Molo. - To jeden z najbardziej znaczących, nadmorskich projektów. Być może zaangażujemy się w jego realizację - zapowiedział Jacek Twardowski, dyrektor zarządzający Kristensen Group.

Podobał się artykuł? Podziel się!

IX EUROPEJSKI KONGRES GOSPODARCZY

10-12 maja 2017 • Katowice • Międzynarodowe Centrum Kongresowe i Spodek

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Best Western Hotels & Resorts Partner serwisu - Chopin Airport Partner serwisu - Hotel Professionals Partner serwisu - Orbis

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA