PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Zimowe zwyczaje Polaków pod lupą

  • Autor: PropertyNews.pl
  • 23 lis 2017 11:14

Zimowe zwyczaje Polaków pod lupą fot. mat. prasowe

Z raportu Turystyka zimowa w Polsce 2016 / 2017 wynika, że sezon zimowy to przeciętnie
7-14 dni spędzonych na górskich stokach. Rodziny z dziećmi oraz osoby mniej zaawansowane w uprawianiu sportów zimowych, najczęściej wypoczywają w Polsce i wybierają południe kraju – tak w zeszłym roku deklarowało 77 proc. badanych. Dlaczego? Ze względu na wygodę i poczucie bezpieczeństwa. Z kolei entuzjaści ekstremalnych wyczynów preferują kurorty we Włoszech, Austrii i Szwajcarii. Na co uważać podczas zimowych szaleństw? Czy warto wykupić polisę turystyczną? Kiedy karta EKUZ nie wystarczy?

REKLAMA

Z raportu Zimowe zwyczaje Polaków wynika, że prawie wszyscy respondenci samodzielnie organizują swoje wyjazdy narciarsko-snowboardowe. Podczas gdy biura podróży gwarantują podstawowe polisy turystyczne, wyjazdy samodzielne trzeba zaplanować od początku do końca, uwzględniając także ubezpieczenie. Złamania, skręcenia, stłuczenia to tylko niektóre z przykrych sytuacji, które mogą nam się przytrafić na stoku.

– Wyjazd zimowy to nie tylko przyjemność, ale również odpowiedzialność za nasze zdrowie, sprzęt, którego używamy czy osoby, które razem z nami korzystają ze stoku. Musimy to wszystko uwzględnić i odpowiednio się zabezpieczyć. Niezależnie od tego, czy jesteśmy w Polsce, czy za granicą, powinniśmy zadbać o pełną ochronę. Polisa NNW, OC w życiu prywatnym, ubezpieczenie kosztów leczenia za granicą, czy ubezpieczenie sprzętu to najważniejsze elementy oferty, z którymi powinni zapoznać się wszyscy amatorzy sportów zimowych – zwraca uwagę Anna Materny, dyrektor Biura Ubezpieczeń Detalicznych Gothaer.

Zanim złapiesz za kijki

Osoby uprawiające sporty zimowe oceniają, że spędzają na stokach łącznie ok. 7-14 dni. Popularne są również wyjazdy weekendowe, trwające od 2 do 4 dni. Na wybór destynacji wpływa m.in.: infrastruktura, lokalizacja i różnorodność tras. Z kolei rodziny wyjeżdżające z dziećmi, szukają warunków odpowiednich dla swoich pociech. Ważne są zarówno te dotyczące noclegów, jak i te bezpośrednio związane z jazdą i warunkami na stoku: nachylenie, długość i rodzaj wyciągu, obecność instruktorów czy szkółka, albo - w przypadku dzieci – możliwość zorganizowania alternatywnych zajęć na świeżym powietrzu. Jeżeli udało się pomyślnie wybrać miejsce i zaplanować pobyt, powinniśmy pomyśleć o ubezpieczeniu na czas wyjazdu. Warto przy tym pamiętać, że sporty zimowe obarczone są dużym ryzykiem – bardzo często dochodzi do różnego rodzaju urazów, na które jednakowo narażony jest dorosły jak i dziecko. Z raportu mfind.pl wynika, że aż 80 proc. wypadków na stoku zdarza się przy ładnej pogodzie i dobrych warunkach. U narciarzy dominują urazy kończyn dolnych – skręcenia, mocne stłuczenia i złamania. Najczęstszą przyczyną jest utrata kontroli nad nartami, upadek lub zderzenie się dwóch rozpędzonych narciarzy. O kontuzje na stoku nietrudno, a konsekwencje mogą być poważne.

REKLAMA

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Best Western Hotels & Resorts Partner serwisu - Chopin Airport Partner serwisu - Hotel Grano Partner serwisu - Orbis

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA