PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Zobacz jak zmienią się hotele Novotel w Polsce

  • Autor: Propertynews.pl
  • 06 mar 2013 10:59

Zobacz jak zmienią się hotele Novotel w Polsce

Marka Novotel kontynuuje modernizację swojej bazy hotelowej w Polsce. W ubiegłym roku renowację przeszły cztery hotele, a w najbliższych miesiącach takim pracom zostanie poddanych kolejnych pięć obiektów.

REKLAMA

W tym roku firma planuje prace modernizacyjne w prawie 500 pokojach w Polsce. W największej skali projekt ten dotyczy hotelu Novotel Warszawa Centrum, w którym trwa właśnie renowacja 249 pokoi na 10 piętrach. Podobne zmiany mają miejsce w Novotel Warszawa Airport - po ubiegłorocznej modernizacji 40 pokoi, zostanie odnowionych kolejne 40 jednostek.

W pozostałych trzech hotelach planowane są także prace renowacyjne, między innymi zostanie zmodernizowanych 60 pokoi w hotelu Novotel Szczecin Centrum, 50 pokoi w Novotel Poznań Malta czy 70 łazienek w Novotel Kraków Centrum.

Największe zmiany w hotelach Novotel będą jednak dotyczyć powierzchni ogólnodostępnych. Projekty, które powstały w polskich pracowniach architektonicznych, zostały przygotowane z uwzględnieniem najnowszych trendów dla marki Novotel. „Nowa generacja lobby" zakłada, że lobby to wielofunkcyjna przestrzeń, która jest „duszą hotelu" i centralnym punktem, gdzie goście mogą się spotkać, pracować, zrelaksować czy zjeść posiłek.

W poszczególnych hotelach Novotel prace są na różnym etapie. I tak proces zmian w Novotel Poznań Centrum trwa już od kilku lat. Modernizację przeszły już powierzchnie konferencyjne restauracja oraz bar. W tym roku przyszedł czas na lobby oraz recepcję. Renowacja tych przestrzeni rozpoczęła się w styczniu, a jej zakończenie przewidziane jest na koniec kwietnia.

- Modernizując wystrój, zależało nam na wydobyciu atrakcyjnej przestrzeni wysokiego lobby. Pomieszczenia wykonane są w modnej stylistyce utrzymanej w jasnej tonacji z dodatkiem ciekawych akcentów kolorystycznych. Użyliśmy w tym celu nowoczesnych materiałów wykończeniowych i przemyślanego systemu oświetlenia. Poprzez wprowadzenie miękkich form i designerskiego wyposażenia staraliśmy się nie rezygnować z dobrej atmosfery i zachować równocześnie przytulność wnętrza - mówi Agnieszka Kowalska, architekt z biura projektowego Tremend.

Hotel Novotel Kraków City West, w pierwszej połowie tego roku zaskoczy gości zupełnie nowym wystrojem lobby, recepcji oraz baru. - Modernizacja tego hotelu w głównej mierze opiera się na otwarciu istniejącego lobby, wypracowaniu wyraźnie zarysowanej centralnej recepcji w kontraście do przenikających się przestrzeni lobby, baru i biblioteki. Najważniejsze było wydobycie klimatu przytulności i komfortu, co osiągnęliśmy przez zastosowanie naturalnych materiałów i cieplej gamy kolorystycznej, precyzyjnie projektując grę świateł - mówi Magdalena Boule, architekt z biura projektowego Tremend.

  • 1
  • 2

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Best Western Hotels & Resorts Partner serwisu - Chopin Airport Partner serwisu - Hotel Professionals Partner serwisu - Orbis

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA