PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Zobacz jak zmienił się hotel Bristol po renowacji wartej 50 mln zł

  • Autor: Propertynews.pl
  • 18 sty 2013 11:38

Zobacz jak zmienił się hotel Bristol po renowacji wartej 50 mln zł

Zakończyła się renowacja hotelu Bristol w Warszawie. Koszt inwestycji wyniósł 50 mln zł. Obiekt dołączył do grupy The Luxury Collection Hotels & Resorts.

REKLAMA

Dołączenie Hotelu Bristol, który należy do firmy Starman Poland, do The Luxury Collection stanowi element strategii grupy, która systematycznie poszerza swoje portfolio o najbardziej wyjątkowe hotele w kluczowych destynacjach.

W ostatnim czasie do grupy dołączyły m.in. ośrodki Lilianfels i Echoes w australijskim Blue Mountains, czy Metropol Palace w stolicy Serbii, Belgradzie.

- Polska jest krajem o ogromnym dziedzictwie historycznym, a także szybko rozwijającym się rynkiem, zaś Warszawa stała się jednym z najbardziej pożądanych miejsc w Europie - mówi Thomas Willms, Senior Vice President and Regional Director East and Central Europe w sieci Starwood Hotels&Resorts. - Dzięki dołączeniu tak znamienitego hotelu jak Bristol, portfolio The Luxury Collection ulega znaczącemu wzmocnieniu, odsłaniając bogactwo dziedzictwa kulturalnego Warszawy przed odkrywcami z całego świata i oferując im poziom stylu i luksusu, jakiego oczekują.

Hotel Bristol, założony w 1901 roku przez Ignacego Paderewskiego, słynnego kompozytora, pianistę-wirtuoza i premiera Rządu RP, był zawsze centrum życia kulturalnego warszawskiej śmietanki towarzyskiej i symbolem niezrównanej gościnności, docenianym zarówno przez najbardziej wymagających podróżników, jak i przez artystyczną elitę stolicy - stanowiąc most, łączący kulturę Polski z resztą świata.

Hotel Bristol położony jest w jednej z najbardziej prestiżowych lokalizacji w Warszawie - sąsiaduje z Pałacem Prezydenckim oraz z historycznym i eleganckim Traktem Królewskim.

Nowy Hotel Bristol przypomina o pięknie Warszawy z początków XX wieku, a jednocześnie oferuje najnowocześniejsze udogodnienia i najwyższy komfort wypoczynku. Za majestatyczną, neorenesansową fasadą hotelu skrywają się wnętrza zaprojektowane przez wybitną londyńską architekt, Anitę Rosato.

Obiekt oferuje 168 pokojów gościnnych i 38 apartamentów. Po zmianach hotelowa recepcja została przeniesiona na swoje historyczne miejsce - tuż obok głównego wejścia, zaś lobby zostało znacząco powiększone. W hotelu pojawiło się też nowe miejsce - Advinture - winiarnia oferująca trunki z najlepszych winnic świata, podawane wraz z przekąskami opracowanymi przez szefa kuchni Michała Tkaczyka.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

IX EUROPEJSKI KONGRES GOSPODARCZY

10-12 maja 2017 • Katowice • Międzynarodowe Centrum Kongresowe i Spodek

  • jan bez entuzjazmu 2013-01-25 14:19:07
    Nocowałem ostatnio w tym hotelu, obsługa przemiła ale czuć wilgocią, zgnilizną jakby przemoczona wykładziną. Dopiero 3 pokój był do wytrzymania.
  • Przeznaczenie 2013-01-21 13:30:39
    "wyjątkowe hotele w kluczowych destynacjach" bezcenne pozdrawiam redaktora i redakcję, która to wypuściła :)

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Best Western Hotels & Resorts Partner serwisu - Chopin Airport Partner serwisu - Hotel Professionals Partner serwisu - Orbis

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA