PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Zobacz, kto stracił najwięcej na hotelach

  • Autor: propertynews.pl
  • 09 lip 2015 11:07

Zobacz, kto stracił najwięcej na hotelach fot. Shutterstock

W 2013 roku spośród spółek hotelarskich, które zaraportowały dane o wynikach finansowych do Krajowego Rejestru Sądowego, blisko połowa zanotowała ujemny wynik netto. Za firmą Bisnode prezentujemy zestawienie 10 kluczowych firm z branży, które w tym czasie miały najwyższe straty.

REKLAMA

1. Andel's Łódź sp. z o.o.: -15,777 mln zł straty netto przy przychodach 33,965 mln zł.

Wybudowany przez Warimpex i zarządzany przez Vienna International Hotelmanagement, Andel's Hotel Łódź działa od maja 2009 roku. Mieści się w zabytkowym budynku dawnej przędzalni fabryki Izraela Poznańskiego, przy kompleksie handlowo-rozrywkowym Manufaktura.

 2. Elbest sp z o.o.: -14,672 mln zł straty netto przy przychodach 96,245 mln zł.

To spółka należąca do PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna SA. Firma prowadzi m.in. sieć Elbest Hotels - hotele i ośrodki wypoczynkowe.

 3. Domy Wczasowe WAM sp. z o.o.: -12,487 mln zł straty netto przy przychodach 50,909 mln zł.

Funkcjonujące obecnie pod nazwą "Rewita" skupiają 12 ośrodków wypoczynkowych w różnych miejscowościach, głównie górskich i nadmorskich. Spółka powstała w 2011 roku w ramach Wojskowej Agencji Mieszkaniowej.

 4. Geovita SA: -11,430 mln zł straty netto przy przychodach 39,700 mln zł.

Geovita to 14 hoteli i ośrodków wypoczynkowo-konferencyjnych. Właściciel spółki PGNiG SA szuka dla niej inwestora. Według nieoficjalnych informacji portalu Propertynews.pl, sieć hoteli i ośrodków wypoczynkowych chce kupić rodzina Likusów.

5. Thermaleo sp. z o.o.: - 9,237 mln zł straty netto przy przychodach 7,590 mln zł.

Thermaleo Sp. z o.o. to część Grupy Thermaleo, w skład której wchodzi jeszcze Uzdrowisko Szczawnica SA. Jedną z głównych realizacji Thermaleo jest wieloletni projekt rozbudowy miasta Szczawnica. W jego ramach zrealizowano m.in. Modrzewie Park Hotel - pierwszy pięciogwiazdkowy hotel w Pieninach. Firma planuje kapitalny remont oraz modernizację Zakładu Przyrodoleczniczego oraz Sanatorium Hutnik.

 6. Holding Liwa sp. z o.o.: -8,491 mln zł straty netto przy przychodach 72,596 mln zł.

Spółka rodziny Likusów prowadzi takie hotele jak: hotel Copernicus, hotel Pod Różą, hotel Stary w Krakowie, hotele Monopol w Katowicach i we Wrocławiu oraz hotel Grand w Łodzi.

 7. Hotel Rialto sp. z o.o.: -6,025 mln zł straty netto przy przychodach 4,911 mln zł.

Hotel Rialto powstał w 2003 roku jako pierwszy w Warszawie hotel typu boutique. Rialto nawiązuje swoim stylem do najlepszych architektonicznych tradycji wnętrzarskich i artystycznych dawnej Warszawy. Mieści się w gruntownie odrestaurowanej kamienicy z początku XX wieku, na rogu ulicy Wilczej i Emilii Plater.

  • 1
  • 2
  • Aga 2015-08-26 11:18:55
    Jak można porównywać jeden hotel do dużych spółek zarządzających kilkunastoma hotelami?
  • Paweł 2015-07-09 16:54:34
    Nie bierzcie się za rzeczy o których nie macie pojęcia. Domy Wczasowe WAM, to NIE JEST TO SAMO co Grupa Hoteli WAM. Domy wczasowe nie mają jak piszecie " kilkanastu hoteli jedno-, dwu- i trzygwiazdkowych", ale 18 zapyziałych ośrodków. Hotele WAM o których wydaje wam się, że piszecie w 2013 zrobiły zysk, nie stratę.

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Best Western Hotels & Resorts Partner serwisu - Chopin Airport Partner serwisu - Hotel Professionals Partner serwisu - Orbis

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA