Nigdy cię tu nie było - przed premierą. Interbiuro i PropertyNews.pl zapraszają na dobre, mocne kino

12 kwietnia 2018
12 kwietnia o godz. 20.00 w kinie Muranów pokażemy najnowszy film Lynne Ramsay, który... rzuca na kolana - według oceny niezależnego amerykańskiego portalu filmowego IndieWire.
mat.pras. Gutek Film

To okrzyknięty kobiecą odpowiedzią na „Taksówkarza” film wybitnej reżyserki Lynne Ramsay. Światowa premiera filmu miała miejsce w Konkursie Głównym ostatniego MFF w Cannes, gdzie obraz otrzymał nagrody za najlepszą rolę męską (Joaquin Phoenix) oraz za najlepszy scenariusz (Lynne Ramsay).

„Nigdy cię tu nie było” to historia pełnego sprzeczności mężczyzny (Joaquin Phoenix) z mroczną przeszłością. Działał zawsze sam i zawsze poza prawem: przez wiele lat przyjmował zlecenia, z którymi system sprawiedliwości nie dawał sobie rady i których nie chciał się podjąć żaden prywatny detektyw. Widział już prawie wszystko. Prześladujące go wspomnienia sprawiają, że chciałby, aby świat o nim zapomniał. Jednak, poruszony historią uprowadzonej dziewczyny, mężczyzna podejmie się jej odnalezienia. Gotowy na wszystko, by odnaleźć młodą kobietę, niespodziewanie otrzyma szansę ocalenia samego siebie.

Zobacz trailer:

Pełen pasji i gniewu thriller zachwyca precyzyjnie skonstruowaną intrygą i mistrzowską grą Joaquina Phoenixa. - To postać pełna słabości i wad – mówi Ramsay. - Człowiek doświadczony przez życie, żaden James Bond.

Joaquin Phoenix był od początku jej wymarzonym aktorem do tej roli, aktorowi zaś spodobało się to, jak scenariusz przełamywał schematy hollywoodzkiego kina akcji. – Chcieliśmy odejść od stereotypów i skoncentrować na atrofii męskości – mówi aktor. Całości dopełnia hipnotyzująca muzyka Jonny’ego Greenwooda z zespołu Radiohead, a kostiumy zaprojektowała Polka Małgorzata Turzańska, obecnie jedna z najbardziej wziętych polskich kostiumografek w Nowym Jorku.

(Współpracowała przy takich produkcjach, jak nominowany do Oscara® „Aż do piekła” z Jeffem Bridgesem i Chrisem Pine, „Plan Maggie” z Gretą Gerwig, Ethanem Hawke i Julianne Moore, czy „Wydarzyło się w Teksasie” z Rooney Marą i Casey Affleckiem).

Doskonale wyczuła klimat miejskich przestrzeni pokazanych w filmie i tajemniczą, nieoczywistą naturę bohaterów - dodając do swojego portfolio kolejny świetny projekt.

To zaproszenie na dobre, mocne kino. Partnerami pokazu Interbiura są firmy: Espes, Witowski, Europtima i Forbo Flooring