PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

10 inwestycji Panattoni Europe na terenie Górnego i Dolnego Śląska

  • Autor: Propertynews.pl
  • 24 paź 2012 15:05

10 inwestycji Panattoni Europe na terenie Górnego i Dolnego Śląska

Panattoni Europe ma aż 10 inwestycji na terenie Górnego i Dolnego Śląska. W planach są kolejne. - Atrakcyjność, a tym samym rosnące zainteresowanie regionem Śląska, wynika po pierwsze z inwestycji w infrastrukturę, dostępu do wykwalifikowanego zaplecza, a w przypadku Dolnego Śląska z możliwości, którą dają sprawnie działające strefy ekonomiczne - wyjaśnia Robert Dobrzycki, partner zarządzający na Europę Środkowo-Wschodnią Panattoni Europe.

REKLAMA

Deweloper dostarczył już ponad 428 800 mkw. nowoczesnej powierzchni zarówno magazynowej, jak i produkcyjnej, w tym największą na rynku magazynowym inwestycję dla Tesco (56 700 mkw.), a w planach ma realizację kolejnych 203 400 mkw.

Nowa powierzchnia przypadnie w udziale nie tylko istniejącym centrom logistycznym, ale i uruchomionym zupełnie nowym lokalizacjom jak Panattoni Park Wrocław III czy Panattoni Industrial Park Wrocław, co łącznie da blisko 632 250 mkw. w regionie.

- Obecnie Panattoni prowadzi zaawansowane prace zarówno w regionie Górnego, jak i Dolnego Śląska. Jesteśmy w trakcie budowy ostatniego etapu Panattoni Park Wrocław II dla firmy DSV oraz Żabka Polska, a dopiero co sfinalizowaliśmy drugi obiekt wspomnianej inwestycji, poszerzając jej powierzchnię o 10 000 mkw. dla Frohe Sp. z o.o, Brenntag Polska i V.M.A. Już w listopadzie to centrum dystrybucyjne osiągnie łącznie 60 600 mkw. - wyjaśnia Robert Dobrzycki.

Jak dodaje, w ostatnim czasie firma ukończyła obiekt produkcyjny dla RECARO Aircraft Seating Polska Sp. z o.o. w Świebodzinie. Inwestycja zajmuje łączną powierzchnię 10 700 mkw., z czego 8 800 mkw. przeznaczono na działalność produkcyjno-magazynową foteli samolotowych.

- Prowadzimy również intensywne prace w regionie Górnego Śląska - trwa budowa 9 500 mkw. w Panattoni Park Mysłowice dla firmy z branży logistycznej, a dopiero co ogłosiliśmy ukończenie 18 500 mkw. dla Manuli Hydraulics - światowego lidera branży hydraulicznej oraz dla producenta komponentów samochodowych na rynek OEM oraz części zamiennych, firmy Valeo - podsumowuje partner zarządzający na Europę Środkowo-Wschodnią Panattoni Europe.

Więcej o branży magazynowej na Dolnym i Górnym Śląsku będzie się można dowiedzieć na konferencjach Property Forum Katowice oraz Property Forum Wrocław.  

Podobał się artykuł? Podziel się!
  • urak 2012-10-25 11:44:21
    Panattoni jest w tym roku bardzo aktywny - podobnie jak Jartom. Czy to czasami nie ta agencja zawarła w tym roku najwięcej transakcji na rynku? Myślicie, że wynika to z cen jakie wystawili na swoje nieruchomości?

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - BNP Paribas Real Estate Partner serwisu - MLP Group

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA