PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

35 nowych inwestycji w Pomorskiej SSE

  • Autor: PAP
  • 21 lip 2014 08:55

Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna w pierwszym półroczu 2014 r. wydała 35 zezwoleń na działalność dla inwestorów, którzy planują projekty o łącznej wartości ponad 2,5 mld zł oraz deklarują utworzenie ponad 1 tys. nowych i utrzymanie ponad 6,1 tys. miejsc pracy.

REKLAMA

Prezes Pomorskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej (PSSE) Teresa Kamińska w rozmowie z PAP przyznała, że pierwsze półrocze 2014 r. jest "absolutnie wyjątkowe i wszystkie specjalne strefy ekonomiczne ustanowiły rekordy pod względem liczby inwestorów, którzy rozpoczęli działalność". Jak tłumaczy, jest to "efektem dość długiego przestoju w rozwoju stref związanego z toczącą się wcześniej dyskusją na temat przyszłości stref".

Od lipca br. obowiązują zmienione, mniej preferencyjne zasady przyznawania pomocy publicznej podmiotom działającym w strefach. "Teraz będzie czas trudniejszy, bo jeszcze nie ma potrzebnych rozporządzeń" - dodała. Prezes PSSE przypuszcza, że wszyscy inwestorzy, którzy planowali inwestycje, zdecydowali się zrobić to w pierwszym półroczu. W najbliższych miesiącach można spodziewać się zatem pewnego zastoju w wydawaniu nowych zezwoleń.

Przedsięwzięcia będą realizowane m.in. w Bydgoszczy, Tczewie, Barcinie, Kowalewie Pomorskim, Łysomicach, Pile, Włocławku, Rypinie, Gdańsku i w Stargardzie Szczecińskim. Kamińska podała, że wśród inwestorów są firmy z branży: chemicznej, informatycznej i biotechnologicznej. "Wszystkie przedsięwzięcia dają impuls rozwojowy dla lokalnych społeczności" - dodała.

Wśród inwestorów, którzy otrzymali zezwolenia, są: Steico sp. z o.o., Indorama Ventures Poland sp. z o.o., Soda Polska Ciech S.A., a także pierwszy inwestor w Podstrefie Piła - Polskie Zakłady Zbożowe sp. z o.o. oraz kolejni inwestorzy w Podstrefie Sztum - Maximus Trading sp. z o.o. oraz LS Tech-Homes S.A.

Wśród inwestycji, na które wydano zezwolenia w minionym półroczu, jest m.in. warta 140 mln zł rozbudowa firmy Soda Polska Ciech SA z Włocławka, dzięki której zwiększy się produkcja wyrobów chemicznych, głównie sody.

Indorama Ventures Poland sp. z o.o. (z siedzibą we Włocławku) chce wydać prawie 101 mln zł na rozbudowę fabryki granulatu PET.

Kolejną dużą inwestycję zaplanowała produkująca wyroby medyczne, kosmetyczne i higieniczne (m.in. pod marką Bella) Plastica sp. z o.o. z Kowalewa Pomorskiego, która za 92 mln zł chce rozbudować swój zakład. Polskie Zakłady Zbożowe sp. z o.o. za 75 mln zł chcą z kolei zbudować nowoczesny zakład produkcji pasz.

  • 1
  • 2

PARTNER SERWISU Partner serwisu - MLP Group

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA