PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

35 nowych inwestycji w Pomorskiej SSE

  • Autor: PAP
  • 21 lip 2014 08:55

Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna w pierwszym półroczu 2014 r. wydała 35 zezwoleń na działalność dla inwestorów, którzy planują projekty o łącznej wartości ponad 2,5 mld zł oraz deklarują utworzenie ponad 1 tys. nowych i utrzymanie ponad 6,1 tys. miejsc pracy.

REKLAMA

Prezes Pomorskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej (PSSE) Teresa Kamińska w rozmowie z PAP przyznała, że pierwsze półrocze 2014 r. jest "absolutnie wyjątkowe i wszystkie specjalne strefy ekonomiczne ustanowiły rekordy pod względem liczby inwestorów, którzy rozpoczęli działalność". Jak tłumaczy, jest to "efektem dość długiego przestoju w rozwoju stref związanego z toczącą się wcześniej dyskusją na temat przyszłości stref".

Od lipca br. obowiązują zmienione, mniej preferencyjne zasady przyznawania pomocy publicznej podmiotom działającym w strefach. "Teraz będzie czas trudniejszy, bo jeszcze nie ma potrzebnych rozporządzeń" - dodała. Prezes PSSE przypuszcza, że wszyscy inwestorzy, którzy planowali inwestycje, zdecydowali się zrobić to w pierwszym półroczu. W najbliższych miesiącach można spodziewać się zatem pewnego zastoju w wydawaniu nowych zezwoleń.

Przedsięwzięcia będą realizowane m.in. w Bydgoszczy, Tczewie, Barcinie, Kowalewie Pomorskim, Łysomicach, Pile, Włocławku, Rypinie, Gdańsku i w Stargardzie Szczecińskim. Kamińska podała, że wśród inwestorów są firmy z branży: chemicznej, informatycznej i biotechnologicznej. "Wszystkie przedsięwzięcia dają impuls rozwojowy dla lokalnych społeczności" - dodała.

Wśród inwestorów, którzy otrzymali zezwolenia, są: Steico sp. z o.o., Indorama Ventures Poland sp. z o.o., Soda Polska Ciech S.A., a także pierwszy inwestor w Podstrefie Piła - Polskie Zakłady Zbożowe sp. z o.o. oraz kolejni inwestorzy w Podstrefie Sztum - Maximus Trading sp. z o.o. oraz LS Tech-Homes S.A.

Wśród inwestycji, na które wydano zezwolenia w minionym półroczu, jest m.in. warta 140 mln zł rozbudowa firmy Soda Polska Ciech SA z Włocławka, dzięki której zwiększy się produkcja wyrobów chemicznych, głównie sody.

Indorama Ventures Poland sp. z o.o. (z siedzibą we Włocławku) chce wydać prawie 101 mln zł na rozbudowę fabryki granulatu PET.

Kolejną dużą inwestycję zaplanowała produkująca wyroby medyczne, kosmetyczne i higieniczne (m.in. pod marką Bella) Plastica sp. z o.o. z Kowalewa Pomorskiego, która za 92 mln zł chce rozbudować swój zakład. Polskie Zakłady Zbożowe sp. z o.o. za 75 mln zł chcą z kolei zbudować nowoczesny zakład produkcji pasz.

  • 1
  • 2

REKLAMA

PARTNER SERWISU Partner serwisu - MLP Group

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA