PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

AEW Europe kupił park logistyczny od Panattoni

  • Autor: propertynews.pl
  • 26 sty 2015 11:08

AEW Europe kupił park logistyczny od Panattoni

AEW Europe informuje w imieniu swojego Funduszu Logistis, że nabył park logistyczny o powierzchni 255 tys. mkw. w czeskiej Pradze od Panattoni Europe za łączną kwotę 150 mln euro.

REKLAMA

Nieruchomość położona przy autostradzie R6, w pobliżu międzynarodowego portu lotniczego w Pradze oraz stołecznej obwodnicy R1 obejmuje wolno stojący magazyn dystrybucyjny o powierzchni 125 tys. mkw., który obecnie jest w budowie. Jest on już w całości wynajęty przez koncern Amazon. Po zakończeniu prac przez dewelopera, firmę Panattoni, planowanym na lato br., obiekt zostanie włączony do europejskiej sieci centrów realizacji zamówień Amazon a także uzyska certyfikację budownictwa ekologicznego BREEAM Very Good.

Pozostałe 130 tys. mkw. stanowi zabudowa logistyczna składająca się z siedmiu obiektów klasy A. Cztery z nich o łącznej powierzchni 102 tys. mkw. zostaną zbudowane pod najem mniejszych powierzchni przez wielu najemców, zaś pozostałe będą przeznaczone na rynek lokatorsko-właścicielski.

Transakcja stanowi pierwszy nabytek funduszu LOGISTIS na terenie Czech po niedawnym podwyższeniu kapitału Funduszu przez AEW Europe o 820 mln euro. Strategia rozwoju funduszu LOGISTIS zakłada przede wszystkim współpracę z lokalnymi deweloperami zorientowaną na budowę portfela obiektów logistycznych klasy A w najbardziej strategicznych lokalizacjach logistycznych na terenie całej Europy kontynentalnej.

Firmy AEW Europe i Panattoni korzystały z doradztwa międzynarodowych firm prawniczych, odpowiednio Dentons oraz Havel Holásek Partners.

AEW Europe była jedną z pierwszych firm zarządzających inwestycjami na rynku nieruchomości, tworząc w 1999 r. swój specjalistyczny fundusz logistyczny (obecnie LOGISTIS), który od tego czasu zakumulował portfel aktywów logistycznych klasy A o łącznej powierzchni przewyższającej 1,4 mln mkw na terenie Francji, Włoch, Hiszpanii, Belgii oraz Niemiec.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

PARTNER SERWISU Partner serwisu - MLP Group

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA