PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Akcja - dywersyfikacja

  • Autor: Propertynews.pl
  • 30 gru 2016 07:59

Akcja - dywersyfikacja Mirosław Koszany, prezes BIK

Magazyny to za mało. Firma Biuro Inwestycji Kapitałowych szykuje się do budowy parków handlowych - zapowiada Mirosław Koszany, prezes BIK.

REKLAMA

- Mijający rok był z pewnością przełomowy dla naszej grupy. Staliśmy się spółką publiczną notowaną na warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych. To ważne wydarzenie zwiększające prestiż Biura Inwestycji Kapitałowych na konkurencyjnym rynku magazynowym, nadające pełną transparentność prowadzonej działalności i dodatkowo uwiarygodniające nas względem najemców i potencjalnych partnerów biznesowych - komentuje Mirosław Koszany.

Zdaniem prezesa najważniejszym wydarzeniem roku było jednak pozyskanie ponad 20 mln złotych w czasie IPO. - Uzyskane środki w całości przeznaczymy na finansowanie przygotowanych projektów deweloperskich, co jednocześnie zapewni nam skokowy wzrost skali działania - dodaje.

- Pieniądze wykorzystamy przede wszystkim na rozbudowę Centrum Logistycznego w Sosnowcu oraz budowę Centrum Logistycznego Kraków III. W efekcie w ciągu najbliższych 2,5 roku zwiększymy zasoby powierzchni magazynowego o ponad 75 proc. do łącznie prawie 100 tys. mkw. Nasza grupa aktualnie zarządza trzema parkami logistycznymi: Centrum Logistycznym Kraków I, Centrum Logistycznym Kraków II oraz Śląskim Centrum Logistycznym w Sosnowcu o łącznej powierzchni najmu wynoszącej 55,8 tys. mkw. To co ważne w przypadku obu przygotowywanych projektów - jesteśmy już właścicielami gruntów i posiadamy stosowne pozwolenia na rozpoczęcie budowy - wylicza Mirosław Koszany.

To jednak nie wszystko. - Kolejnym celem inwestycyjnym w ramach dywersyfikacji działalności jest budowa Parku Handlowego w Dzierżoniowie o powierzchni około 5 tys. mkw. W tym przypadku jednak staramy się o pozyskanie działki, która na dzień dzisiejszy posiada ważne pozwolenie na budowę. Mamy nadzieję, że uruchomienie inwestycji nastąpi na przełomie pierwszego i drugiego kwartału 2017 r., a otwarcie gotowego obiektu powinno nastąpić w pierwszej połowie kolejnego roku - komentuje prezes BIK.

Podobał się artykuł? Podziel się!

PARTNER SERWISU Partner serwisu - MLP Group

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA