PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Aktywa netto MLP Group wzrosły o 36 procent

  • Autor: propertynews.pl
  • 14 mar 2014 09:52

MLP Group SA opublikowało skonsolidowane wyniki za 2013 r. Aktywa netto zwiększyły się r/r o blisko 36 proc. do 508,9 mln zł. Z kolei obroty wzrosły r/r o 7 proc. do poziomu 92,1 mln zł. Zarząd Grupy oczekuje w bieżącym roku dwucyfrowego tempa wzrostu przychodów (w ujęciu procentowym).

REKLAMA

Deweloper powierzchni magazynowych w minionym roku zanotował bardzo znaczący wzrost wartości aktywów netto. Na koniec 2013 r. wynosiły blisko 508,9 mln zł, czyli aż 36 proc. więcej niż rok wcześniej.
 
- Duży wzrost wartości aktywów netto to efekt wypracowania bardzo dobrych wyników finansowych, a także wpływów z przeprowadzonej w minionym roku publicznej emisji akcji. Poziom aktywów netto jest jednym z najważniejszych parametrów budującym wartość naszej firmy dla akcjonariuszy." - podkreślił Radosław T. Krochta, wiceprezes MLP Group SA.

W 2013 r. skonsolidowane obroty MLP Group S.A. wzrosły o 7 proc. do 92,1 mln zł. Ich głównym źródłem są przychody osiągane z czynszów z najmu. W minionym roku średnia wielkość wynajętej powierzchni magazynowej zwiększyła się o 4%. Na poziomie wyniku netto z działalności kontynuowanej deweloper powierzchni magazynowych wypracował 56,6 mln zł, czyli nieznacznie mniej niż w poprzednim roku (spadek o 1proc.). Natomiast całkowite dochody ogółem wzrosły o blisko 16proc. do poziomu 62,8 mln zł.

Na koniec 2013 r. MLP Group SA miało wybudowanych i oddanych najemcom 303,8 tys. mkw. Z kolei powierzchnia wybudowana, ale nie wynajęta liczyła 9,1 tys. mkw. To oznacza, że udział pustostanów w łącznej wybudowanej powierzchni wynosiła zaledwie niespełna 3proc. W ramach zawartych kontraktów z Klientami w trakcie budowy jest nieco ponad 41 tys. mkw. W ciągu pierwszej połowy tego roku nowe powierzchnie będą sukcesywnie przekazywane najemcom.

- Uwzględniając jedynie finalizację realizowanych projektów łączna, wynajmowana przez nas powierzchnia magazynowa wzrośnie w tym roku o około 15proc. Oczywiście spodziewamy się zawarcia nowych umów. W efekcie przełoży się to na dynamiczny wzrost przychodów z działalności podstawowej w br. - dodał wiceprezes MLP Group.

W ramach posiadanego banku ziemi MLP Group SA może docelowo wybudować blisko 720 tys. mkw. powierzchni magazynowej. Dodatkowo Zarząd Grupy rozważa kupno nowych gruntów na cele inwestycyjne. Na koniec grudnia minionego roku, dzięki środkom pozyskanym z ubiegłorocznej publicznej emisji akcji, Grupa posiadała w płynnych aktywach blisko 84 mln zł. Dla porównania wartość nieruchomości inwestycyjnych na koniec minionego roku osiągnęła 930,7 mln zł.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

PARTNER SERWISU Partner serwisu - MLP Group

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA