PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Ambitny pomysł na biznes w upadłej fabryce

  • wnp.pl
  • 20 cze 2017 07:54

Ambitny pomysł na biznes w upadłej fabryce Porcelana Śląska Park w Katowicach

Od upadłej fabryki do parku przemysłowo-technologicznego - tak wygląda realizacja ambitnego pomysłu. - Podejmując się rewitalizacji Fabryki Porcelany najpierw musieliśmy zabezpieczyć finansowanie, aby nie zbankrutować w trakcie realizacji inwestycji - podkreślił w rozmowie z portalem wnp.pl Rafał Wyszyński, prezes katowickiej Fundacji Giesche.

REKLAMA

Jak zaznaczył Wyszyński, nieruchomości poprzemysłowe są bardzo nieprzewidywalne. Ponadto mają one zazwyczaj bardzo dużą powierzchnię, od której trzeba płacić podatek od nieruchomości.

- Niestety w Polsce wciąż obowiązuje prawo, które mówi, jeśli coś ma dach i ściany to jest budynkiem, za który należy płacić najwyższą stawkę podatku, jeśli kupiło się go w ramach prowadzonej działalności gospodarczej - wskazał prezes.

- Nam udało się uzyskać inwestycyjne zwolnienie podatkowe - musieliśmy zainwestować, aby przez dwa lata nie płacić podatku - dodał.

Przed pięcioma laty Wyszyńskiemu udało się zaszczepić pasję do starej cegły swojemu aktualnemu wspólnikowi Mariuszowi Lachowiczowi, któremu spodobał się pomysł na zakup i rewitalizację Fabryki Porcelany w Katowicach.

- Do dziś jest on główną siłą finansową naszego przedsięwzięcia. Ja natomiast „bawię się” starą cegłą, której jestem fanatykiem i cieszę się rewitalizacją od środka. Szukałem czegoś na małe biuro, a trafiłem do Fabryki Porcelany - powiedział prezes.

Czytaj więcej: Od upadłej fabryki do parku przemysłowo-technologicznego

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

PARTNER SERWISU Partner serwisu - MLP Group

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA