PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Amerykanie uruchomią fabrykę quadów w wałbrzyskiej strefie

  • Autor: PAP
  • 27 mar 2013 17:34

Firma Polaris Poland dostała zgodę na prowadzenie działalności gospodarczej na terenie Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. W Opolu zamierza zainwestować co najmniej 100 mln zł, zatrudnić 350 osób i produkować quady.

REKLAMA

Wałbrzyska Specjalna Strefa Ekonomiczna poinformowała w środę, że wybrała spółkę Polaris Poland jako podmiot, który uzyska zgodę na prowadzenie działalności gospodarczej na terenie WSSE. Spółka Polaris Poland ma siedzibę w Warszawie i reprezentuje interesy amerykańskiej firmy Polaris Industries, która zajmuje się produkcją motocykli, quadów i skuterów śnieżnych.

"Firma zadeklarowała, że zainwestuje 100 mln zł i zatrudni 350 osób" - powiedział PAP wiceprezydent Opola Arkadiusz Wiśniewski. "To są takie ostrożne szacunki. Liczę na to, że inwestycja będzie znacznie większa. Firma z tych szacunków musi się wywiązać. Jeśli siadłaby koniunktura na rynkach, a inwestor nie zatrudnił takiej liczby osób bądź musiał zwalniać, to groziłaby mu utrata bądź zwrot otrzymanej pomocy publicznej" - dodał.

Fabryka quadów ma powstać na 12-hektarowej działce położonej przy ul. Wspólnej w Opolu. "Najpierw trzeba ogłosić przetarg na zakup nieruchomości. Amerykański inwestor sam nie chce kupować gruntów, ma to zrobić ktoś w jego imieniu. Współpracuje w tym zakresie z dwoma developerami. Jeden z nich wybuduje halę produkcyjną, która następnie zostanie wyleasingowana przez producenta" - powiedział PAP dyrektor Opolskiego Centrum Rozwoju Gospodarki Arkadiusz Tkocz.

Firma Polaris Poland już otrzymała decyzję środowiskową dotycząca budowy fabryki. Hala, w której mają być montowane quady, ma mieć powierzchnię 32 tys. metrów kwadratowych.

Inwestycja ma być prowadzona etapami, a miałaby ruszyć jeszcze w tym roku. Najpierw powstanie hala magazynowo-produkcyjna z pomieszczeniami socjalnymi, a następnie parkingi. W hali ma się mieścić tłocznia, lakiernia, linie produkcyjne i montażowe z robotami przemysłowymi. Inwestor chce produkować rocznie nawet 250 tysięcy pojazdów - quadów, skuterów i dużych motorów. "To duża firma, do której należy 60 proc. rynku w Ameryce Północnej i Południowej. Na rynki europejskie dopiero zaczyna wchodzić. Ma tutaj na razie tylko swoich przedstawicieli handlowych. Gdy powstanie tu także zakład produkcyjny, to koncern będzie mógł zwiększyć sprzedaż produktów na Starym Kontynencie" - powiedział PAP Arkadiusz Wiśniewski.

Swoje produkty Polaris Industries sprzedaje także w Chinach, Australii i w Indiach.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

PARTNER SERWISU Partner serwisu - MLP Group

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA