PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Amerykańska firma Woodward rozbuduje zakład w krakowskiej strefie

  • Autor: PAP
  • 25 sty 2018 13:06

Amerykańska firma Woodward rozbuduje zakład w krakowskiej strefie fot. Shutterstock

Amerykańska firma Woodward, z branży lotniczej i energetycznej, rozbuduje swój zakład produkcyjny działający na terenie podstrefy Krakowskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej w Niepołomicach. Przeznaczy na to ok. 10 mln zł.

REKLAMA

Woodward jest amerykańską firmą zajmującą się projektowaniem, produkcją i serwisem rozwiązań w zakresie systemów sterujących dla rynków lotniczego i energetycznego.

Działająca od 2010 r. fabryka w Niepołomicach jest jedynym zakładem tej firmy w Polsce. Dotychczas inwestor przeznaczył na nią ponad 80 mln zł i utworzył około 400 miejsc pracy. Teraz otrzymał zezwolenie od spółki zarządzającej SSE na kolejną reinwestycję, polegającą na rozbudowie posiadanego zakładu oraz zakupie maszyn i urządzeń.

Jak poinformowała w czwartek Krystyna Sadowska z Krakowskiego Parku Technologicznego, który zarządza SSE, jest to czwarte zezwolenie dla firmy Woodward Poland. Przypomniała, że w 2016 r. inwestor ten był laureatem Nagrody Krakowskiego Parku Technologicznego w związku z tworzeniem miejsc pracy dla wysoko wykwalifikowanych polskich inżynierów.

Obecnie Krakowska Specjalna Strefa Ekonomiczna składa się z 36 podstref znajdujących się na terenie 35 gmin. Obejmuje obszar ponad 949 ha w województwach: małopolskim, podkarpackim i świętokrzyskim.

W sumie od początku istnienia krakowskiej strefy wydano ponad 250 takich zezwoleń, z czego 20 w ub. r. Według danych na połowę zeszłego roku przedsiębiorcy zadeklarowali poniesienie nakładów inwestycyjnych na poziomie 4,6 mld zł, z czego 3,8 mld zł firmy już zainwestowały w nowe projekty realizowane na terenie strefy. Ogółem powstało 26,3 tys. miejsc pracy.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

PARTNER SERWISU Partner serwisu - MLP Group

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA