PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Amerykańska sieć pizzerii przystępuje do ekspansji w Polsce

  • Autor: propertynews.pl
  • 09 lis 2017 16:07

Amerykańska sieć pizzerii przystępuje do ekspansji w Polsce Ideal Distribution Center

Amerykański gigant restauracyjny wciela w życie plany ekspansji na polskim rynku i wynajmuje blisko 1600 mkw. powierzchni magazynowo – produkcyjnej i biurowej na warszawskim Okęciu. W procesie najmu właściciel marki skorzystał z usług doradczych agencji nieruchomości komercyjnych AXI Immo.

REKLAMA

Papa John’s International to trzecia co do wielkości na świecie sieć pizzerii, w ramach której na 45 rynkach funkcjonuje ponad 5 tys. restauracji. Główna siedziba firmy znajduje się w Louisville, w stanie Kentucky. W październiku, w oficjalnym komunikacie, spółka ogłosiła ekspansję na nowe rynki, informując o podpisaniu porozumień na rozwój działalności m.in. Polsce, gdzie planowane jest otwarcie ponad 20 restauracji. Rozwój sieci prowadzony jest w modelu franczyzowym. W Polsce sieć jest prowadzona przez PJ Western Retail Investments Ltd. – jednego z największych franczyzodawców, który prowadzi 120 punktów na terenie Rosji i krajów Wspólnoty Niepodległych Państw.

W Polsce PJ Western Retail Investments jest reprezentowany prawnie przez spółkę Lech Pizza Sp. z o.o., która podpisała kontrakt na wynajem 1055,6 mkw. powierzchni magazynowo – produkcyjnej, 246 mkw. powierzchni biurowej oraz dodatkowe 284 mkw. na antresoli z przeznaczeniem na archiwum i zaplecze firmy w Ideal Distribution Center. W całym procesie od wyboru lokalizacji do negocjacji warunków umowy najmu, najemcę wspierała firma doradcza AXI Immo.

- W ramach realizacji strategii wprowadzenia sieci restauracji Papa John’s na polski rynek przystąpiliśmy do poszukiwania odpowiedniej powierzchni z przeznaczeniem na nasze Centrum Jakości. Miejsce, gdzie są produkowane i składowane świeże podkłady do pizzy i produkty do ich przygotowania, które są dostarczane kilka razy w tygodniu do naszych restauracji. Wiedzieliśmy, że musi ona spełniać odpowiednie wymogi sanitarne i lokalizacyjne. Ostatecznie wybór padł na inwestycję Ideal Distribution Center, która spełnia nasze oczekiwania we wszystkich aspektach – komentuje Ewelina Rzedkowska, Operation Director Papa John’s Poland. 

- Kluczowym zadaniem było właściwe rozpoznanie potrzeb klienta. Okazało się, że podstawowe kryteria to standard budynku przystosowany do produkcji i obrotu artykułami spożywczymi oraz centralna i dobrze skomunikowana lokalizacja obiektu, która jest szczególnie ważna ze względu na wczesną fazę rozwoju biznesu. Cieszymy się, że obiekt który zaproponowaliśmy klientowi  wpisał się w jego potrzeby -   mówi Karol Osiecki, Associate Director Industrial & Development w AXI Immo Group.

Ideal Distribution Center to centrum dystrybucyjne w formacie Small Business Unit, które łączy funkcje magazynowe i biurowe.  Składa się z sześciu budynków magazynowo-biurowych o łącznej powierzchni 40 tys. mkw. Pomieszczenia biurowe, które bezpośrednio przylegają do hal magazynowych pełnią dla  nich funkcję zaplecza administracyjnego oraz socjalnego. Lokalizacja ok. 9 km od centrum Warszawy, w niedalekiej odległości od lotniska Okęcie, węzła autostrady S2/A2 Salomea — Wolnica oraz drogi łączącej Trasę Katowicką z Alejami Jerozolimskimi, to atuty Ideal Distribution Center.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

PARTNER SERWISU Partner serwisu - MLP Group

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA