PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Amerykański potentat rozbuduje fabrykę

  • Autor: Propertynews.pl
  • 12 maj 2017 16:12

Amerykański potentat rozbuduje fabrykę Fot. Fotolia

Amerykański producent szkła Guardian Glass zdecydował się ponownie zainwestować w Częstochowie, w nową linię produkcyjną. Dzięki inwestycji Częstochowa staje się produkcyjnym hubem Guardiana w Europie. Zezwolenie na realizację projektu wydała Katowicka Specjalna Strefa Ekonomiczna. Projekt wspiera Polska Agencja Inwestycji i Handlu.

REKLAMA

Nowa linia produkcyjna zostanie umiejscowiona w bezpośrednim sąsiedztwie działającej od kilkunastu lat huty Guardiana w Częstochowie, na terenie objętym Katowicką Specjalną Strefą Ekonomiczną. W efekcie amerykański inwestor będzie dysponować dwiema liniami produkcyjnymi, które pozwolą mu obsługiwać powiększające się właśnie grono klientów.

Na realizację projektu Guardian Glass przeznaczyć ma 99 mln euro. W ramach inwestycji stworzonych zostanie 90 nowych miejsc pracy, a dodatkowo utrzymanych 350.

- Guardian Glass jest jednym z większych projektów inwestycyjnych z USA jaki w 2017 roku wsparła Polska Agencja Inwestycji i Handlu. Liczymy na dobre wyniki jeśli chodzi o inwestycje zza Atlantyku w tym roku, ponieważ aktualnie pracujemy nad 61 projektami z USA o łącznej wartości ponad miliarda euro. To najlepsze wyniki spośród krajów, które obsługujemy - komentuje wiceprezes PAIH ds. inwestycyjnych, Krzysztof Senger.

Podobał się artykuł? Podziel się!

PARTNER SERWISU Partner serwisu - MLP Group

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA