PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Amwin wybuduje kolejny obiekt magazynowy

  • Autor: Propertynews.pl
  • 12 mar 2014 15:41

Holland Tank Service Sp. z o.o., holenderska firma transportowa, prowadzi nową inwestycję związaną z budową hali magazynowej o pow. 1530 mkw. w Pomarzanowicach k/Poznania. Amwin w ramach kontraktu zajmuje się kompleksowym wykonaniem obiektu zgodnie ze standardem obiektów przemysłowych Qamwin.

REKLAMA

Holland Tank Service Sp. z o.o. to firma transportowa, której początki działalności sięgają 1899 roku. Przedsiębiorstwo zajmuje się magazynowaniem olejów roślinnych oraz tłuszczy. Obecnie spółka posiada 85 podgrzewanych zbiorników, z całą infrastrukturą do obsługi
i magazynowania produktów spożywczych oraz technicznych pochodzenia roślinnego.

Nowe przedsięwzięcie firmy nosi nazwę Hollland Tank Service i jest zlokalizowanie w Pomarzanowicach K/Poznania. Inwestycja zostanie kompleksowo zrealizowana przez firmę Amwin. Nowy obiekt o powierzchni 1530 mkw. zlokalizowany będzie na terenie istniejącego zakładu firmy.

Hala zostanie zrealizowana w oparciu o rozwiązania z projektu budowlanego dostarczonego przez inwestora, na podstawie którego biuro projektowe firmy Amwin przygotuje projekt wykonawczy z uwzględnieniem standardu Qamwin. Obiekt będzie służył do przechowywania lecytyny słonecznikowej - w konsystencji sypkiej, jaki i płynnej, stąd wymagane będzie pomieszczenie, w którym utrzymywana będzie temperatura na poziomie około 80 stopni Celsjusza.

W obiekcie zostaną wykorzystane rozwiązania technologiczne, które zapewnią właściwe przechowywanie i logistykę przechowywanych materiałów. Dodatkowo w celu zapewnienie trwałości obiektu, zostały zaproponowane kątowniki wykańczające narożniki bram wjazdowych, w celu zabezpieczenie obiektu przed ewentualnymi uszkodzeniami, wynikającymi z ruchu transportu drogowego.

Amwin jest odpowiedzialny za kompleksowe wykonanie obiektu wraz z płytą fundamentową pod zbiornik ppoż., a także dostawę zbiornika i urządzeń towarzyszących. W zakresie kompleksowej realizacji hali zostanie wykonana infrastruktura wewnętrzna związana z procesem technologicznym, a także niezbędna infrastruktura zewnętrzna w tym drogi i plac manewrowy.

Realizacja projektu potrwa od kwietnia do października br.

Podobał się artykuł? Podziel się!

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - BNP Paribas Real Estate Partner serwisu - MLP Group

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA