PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Amwin wykona inwestycję magazynową dla firmy Klafs

  • Autor: Propertynews.pl
  • 22 lip 2013 10:55

Obiekt magazynowo-produkcyjny o powierzchni 1000 mkw. powstanie w Miłosławiu w województwie wielkopolskim. Amwin - Projektant i kompleksowy wykonawca hal oraz biurowców, zajmuje się przygotowaniem koncepcji, pełnobranżowego projektu oraz kompleksowym wykonaniem obiektu - realizuje obiekt w oparciu o warunki kontraktowe projektuj-buduj.

REKLAMA

Klafs Sp. z o.o. to przedsiębiorstwo, które w swojej ofercie produktowej proponuje sauny, baseny oraz urządzenia spa na najwyższym poziomie. Firma obsługuje klientów z całego świata i oferuje kompleksową obsługę - szczegółowe porady, dostawę i montaż urządzeń, a także serwis w przyszłości. Celem nowej inwestycji jest realizacji strategii firmy, polegającej na rozszerzeniu asortymentu i wejściu na kolejne segmenty rynku.

Nowa inwestycja to obiekt o charakterze produkcyjnym, w którym zostały wydzielone dwa obszary - część magazynowa, a także część produkcyjna, wyposażona w suwnice o rozpiętości 18 m i nośności 2,0 t. Obiekt został wykonany w technologii konstrukcji stalowej, natomiast obudowa hali w technologii płyty warstwowej w układzie pionowym z rdzeniem z wełny mineralnej.

Zaprojektowany budynek charakteryzuje się obciążeniem ogniowym poniżej 500 MJ/mkw., stąd brak wymagań dotyczących zabezpieczeń ogniowych konstrukcji i obudowy ścian oraz dachu, co reguluje Rozporządzenie Ministra Infrastruktury z dnia 12 marca 2002 r. w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie. Amwin zastosował jednak pewne rozwiązania, które zapewniły podwyższony standard obiektu przy zachowaniu odpowiedniej relacji jakości do ceny.

Amwin jest odpowiedzialny za przeprowadzenie całego procesu budowlanego od przygotowanie koncepcji, pełnobranżowego projektu, dostawę i montaż hali oraz części biurowo - socjalnej, wykonanie wszystkich instalacji, wykończenia biur i zagospodarowania terenu, aż do uzyskania pozwolenia na użytkowanie obiektu i serwisowania w przyszłości.

Podobał się artykuł? Podziel się!
  • zypol 2013-10-02 12:32:03
    Nieruchomości magazynowe mają rekordowo niskie wyceny i to powinno się przekładać na kolejne inwestycje. Chodzi nie tylko o magazyny w strefach ekonomicznych, ale również te pod Warszawą. Jartom daje opcję doskonałych przejęć. Pytanie tylko która firma posiada na tyle wysoki kapitał.

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - BNP Paribas Real Estate Partner serwisu - MLP Group

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA