PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

APG przyjmuje ofertę ProLogis. Sprzeda udziały PEPR po 6,2 euro za akcję

  • Autor: PropertyEU
  • 10 maj 2011 11:32

Holenderski fundusz APG i Grupa Goodman nie przejmą kontroli nad Prologis European Properties (PEPR). Po tym jak ProLogis podwyższył ofertę kupna udziałów do 6,2 euro za akcję, APG zgodził się sprzedać 12 proc. posiadanych w PEPR walorów.

REKLAMA

Przypomnijmy, że miesiąc temu APG oraz Grupa Goodman złożyły nieformalną ofertę nabycia za gotówkę 100 proc. jednostek zwykłych ProLogis European Properties FCP. Oferta wstępna przewidywała również przeniesienie praw do zarządzania PEPR z ProLogis na Goodman. ProLogis odrzucił tę propozycję.

Goodman jest właścicielem, deweloperem oraz administratorem nieruchomości przemysłowych oraz powierzchni biurowych na całym świecie. Jest największą grupą nieruchomości przemysłowych notowaną na Australijskiej Giełdzie Papierów Wartościowych i jedną z największych na świecie. Posiada biura w regionie Azji i Pacyfiku, w Wielkiej Brytanii i w Europie kontynentalnej. Goodman zarządza aktywami o wartości 8,5 mld euro, z czego 2,9 mld euro przypada na rynek europejski.

APG świadczy usługi zarządzania aktywami dla funduszy emerytalnych. Fundusz zarządza aktywa o wartości ok. 277 mld.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

PARTNER SERWISU Partner serwisu - MLP Group

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA