PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

ARP postawi kompleks w Radomiu

  • Autor: PAP
  • 15 gru 2017 16:37

ARP postawi kompleks w Radomiu Fot. mat. pras.

Agencja Rozwoju Przemysłu przeprowadzi w latach 2018-2019 inwestycje na kwotę kilkudziesięciu milionów złotych. W planach jest budowa nowej hali produkcyjnej, przebudowa dawnej hali "Łucznika" i sąsiadującego z nią budynku biurowego. To założenia nowego planu inwestycyjnego dla Radomia, który przygotowała ARP.

REKLAMA

Rzeczniczka Agencji Rozwoju Przemysłu Joanna Zakrzewska poinformowała, że celem nowych projektów jest wykorzystanie ekonomicznego potencjału regionu radomskiego i stworzenie inwestorom dobrych warunków rozwoju. - Rejon inwestycyjny podstrefy Radom cieszy się dużym zainteresowaniem przedsiębiorców; niemal trzy czwarte z 128 ha jest już zagospodarowane, do dyspozycji pozostały jeszcze zaledwie 34 ha - podkreśliła rzeczniczka.

Według wiceprezesa Agencji Rozwoju Przemysłu Dariusza Śliwowskiego Radom cierpi na brak dostępnych dużych terenów dla największych inwestycji. Dlatego - jak zaznaczył - miasto to musi wykorzystywać swoje inne atuty: wykwalifikowaną kadrą, m.in. w branży metalowej i mechanicznej oraz bliskość Warszawy i szybkość procesu inwestycyjnego.

- Stąd nasze inwestycje w obiekty przemysłowe pod wynajem. Ich dostępność ma pozwolić na uruchomienie działalności przez przedsiębiorców szybciej i sprawniej - bez czekania na to, aż wybudują się hale - zaznaczył Śliwowski. Dodał, że ARP dostrzega w Radomiu potencjał dla rozwijania centrów outsourcingowych i back-office'owych. -Tutaj pewnym ograniczeniem jest brak dostępnej powierzchni biurowej, ale i nad tym pracujemy - zaznaczył wiceprezes ARP.

Planowane inwestycje ARP to budowa nowej hali produkcyjnej i modernizacja starej. Nowa hala powstanie w radomskiej dzielnicy Wośniki. Ma mieć powierzchnię około 10 tys. mkw., z możliwością podziału na trzy funkcjonalne segmenty: o powierzchni około 5 tys. mkw. i dwa po około 2,5 tys. mkw. Obiekt będzie dostosowany do prowadzenia działalności: mechanicznej, obróbki metali, tworzyw sztucznych, magazynowania oraz logistyki. Zakończenie inwestycji zaplanowano na drugi kwartał 2019 r.

Kolejnym przedsięwzięciem na lata 2018-2019 jest przebudowa dawnej hali radomskiego "Łucznika" na Gołębiowie. Zaplanowano m.in. modernizację instalacji oświetleniowej hali, jej ogrzewania i odwodnienia oraz wykonanie zaleceń ochrony przeciwpożarowej. W planach jest także naprawa konstrukcji oraz wymiana poszycia dachu hali. Zmianie ulegnie również otoczenie hali. Znajdujący się po sąsiedzku budynek biurowy zostanie wyburzony. W jego miejsce powstanie nowy, o pow. 900 mkw.

Kilka miesięcy temu przedstawiciele zarządu ARP zapowiedzieli w Radomiu, że Agencja Rozwoju Przemysłu przeznaczy na zwiększenie potencjału inwestycyjnego w tym mieście 50 mln zł. Pieniądze mają być przeznaczone na budowę nowej i modernizację starej hali produkcyjnej oraz zakup nowych terenów inwestycyjnych.

Na terenie podstrefy Radom należącej do Tarnobrzeskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej Euro -Park Wisłosan  działa ponad 40 przedsiębiorców w czterech rejonach inwestycyjnych. Zapewniają oni miejsca pracy dla około 4,5 tys. osób. Do tej pory zainwestowali niemal 800 mln zł. Tylko w tym roku ARP pozyskała do podstrefy czterech inwestorów, którzy zainwestują kolejne 104 mln zł. Do największych przedsiębiorstw działających w ramach podstrefy należą: Zbyszko Company, Toho Poland, Techmatik, Trend Glass oraz Fabryka Broni "Łucznik".

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

PARTNER SERWISU Partner serwisu - MLP Group

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA