PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

ATC Cargo zbuduje sieć terminali kontenerowych

  • Autor: PAP
  • 05 kwi 2012 17:45

Firma ATC Cargo zainwestuje 20-30 mln zł w latach 2012 i 2013. Spółka zaplanowała stworzenie sieci terminali kontenerowych. Jak powiedział prezes spółki Artur Jadeszko, zdecydowana większość wspomnianej kwoty jest przeznaczona na intermodal, przy czym ok. 7 mln zł zostało już zainwestowane we flotę i uruchomienie terminali.

REKLAMA

- Zależy nam na tym, by zbudować w Polsce sieć terminali dedykowanych dla transportu intermodalnego. Wszystkie zarządzane będą przez ATC Rail, spółkę należącą do ATC Cargo, realizującą usługi transportu intermodalnego, w oparciu o transport kontenerowy - powiedział prezes.

Spółka prowadzi prace nad otwarciem dwóch terminali: w Radomsku i w Poznaniu.

- Niedawno został sfinalizowany zakup terminala kontenerowego w Radomsku. Teraz rozpoczynamy tam proces inwestycyjny. Zwiększamy jego wydajność operacyjną, przygotowujemy przestrzeń magazynową wokół terminala. Chcemy, by był on prawdziwie imponujący. Ten proces inwestycyjny potrwa około trzech miesięcy. Dopiero po takim przygotowaniu nastąpi jego oficjalne otwarcie. Natomiast uroczyste otwarcie terminalu kontenerowego w Poznaniu odbędzie się 24 kwietnia - dodał prezes.

Jadeszko powiedział też, że ATC Cargo prowadzi rozmowy w sprawie przejęcia z dwiema firmami. Nie wykluczył przeprowadzenia akwizycji jeszcze w tym roku w przypadku pojawienia się interesującej oferty.

Prospekt emisyjny spółki związany z przeniesieniem notowań na rynek regulowany ma trafić do KNF jeszcze w I półroczu.

W 2011 r. ATC Cargo wypracowało 2,5 mln zł zysku netto, 3,46 mln zł zysku operacyjnego i 91,90 mln zł przychodów ze sprzedaży. Prognoza spółki na 2012 r. to zysk netto w wysokości 2,7 mln zł i 100,5 mln zł przychodów.

ATC Cargo specjalizuje się w rozwiązaniach logistycznych na całym świecie. Obsługuje ładunki door to door transportem morskim, lotniczym, drogowym bądź z zastosowaniem rozwiązań intermodalnych. Spółka zajmuje się obsługą celną, uzyskiwaniem stosownych certyfikatów, magazynowaniem, obsługą portową, czy wykonywaniem wymaganych badań. Klientami firmy są m.in. IKEA, Imperial Tabacco, Jysk, a także małe i średnie firmy z różnych krajów świata.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

PARTNER SERWISU Partner serwisu - MLP Group

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA