PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

AXI Immo doradcą najmu ponad 8 000 mkw. w Polsce Centralnej

  • Autor: propertynews.pl
  • 12 gru 2013 15:17

AXI Immo doradcą najmu ponad 8 000 mkw. w Polsce Centralnej

Dwie firmy wynajęły 5800 mkw. powierzchni magazynowej i biurowej w prywatnym magazynie w okolicy Zgierza. Trzecia zwiększy wynajmowaną powierzchnię o 2 400 mkw. w Diamond Business Park Stryków, należącym do AIG/Lincoln Polska.

REKLAMA

Jeden z wynajmujących - Eurofoam Polska zajmie 2 850 mkw. powierzchni magazynowo-biurowej. Drugi z klientów AXI Immo wynajął 2 950 mkw.

Region Polski Centralnej jest trzecim, co do wielkości rynkiem magazynowym w Polsce, z wolumenem nowoczesnej powierzchni magazynowej powyżej 1 mln mkw. Obecnie wskaźnik powierzchni niewynajętej wynosi ok. 13 proc., jednak w dużej mierze wynika to z wysokich pustostanów w parkach w Piotrkowie Trybunalskim. W Łodzi i Strykowie większość istniejącej powierzchni jest wynajęta (pustostany wynoszą odpowiednio 5 proc. i 1 proc.).

- Jednak cześć umów w w/w lokalizacjach to kontrakty krótkoterminowe, co w przyszłym roku może skutkować wzrostem poziomu pustostanów. W ciągu 3 kwartałów br. wynajęto ponad 200 000 mkw. powierzchni magazynowo-logistycznej, do końca roku ten wyniki będzie jeszcze lepszy, gdyż kilka projektów jest w końcowej fazie negocjacji umów najmu - komentuje Renata Osiecka, partner zarządzająca AXI Immo. W przyszłym roku możemy spodziewać się dalszego wzrostu popytu w regionie, zwłaszcza w segmencie klientów z sektora logistycznego oraz spożywczego, dodaje.

Jak podkreśla ekspert, szansą na dalszy rozwój regionu, zwłaszcza w lokalizacjach na osi północ - południe będzie rozbudowa infrastruktury drogowej, zwłaszcza oddanie do użytku kolejnych odcinków autostrady A1 - Toruń - Kowale i Stryków - Tuszyn. Czynsze powinny pozostać na stabilnym poziomie. Wzrastający poziom pustostanów będzie sukcesywnie niwelowany, dzięki stabilnemu wzrostowi popytu.


 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

PARTNER SERWISU Partner serwisu - MLP Group

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA