PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Axi Immo: w Warszawie i na Śląsku popyt na magazyny może wkrótce przewyższyć podaż

  • Autor: Propertynews.pl
  • 25 maj 2011 09:46

Axi Immo: w Warszawie i na Śląsku popyt na magazyny może wkrótce przewyższyć podaż

Największa aktywność inwestycyjna na rynku magazynowym ma obecnie miejsce w regionie warszawskim i śląskim - wynika z informacji Axi Immo. W tych lokalizacjach tego typu powierzchni może wkrótce zabraknąć. - Niedobór może dotyczyć powierzchni potrzebnych w terminie krótszym niż 9 miesięcy, np. w II strefie Warszawy, w rejonie Gliwic, a w przypadku większych powierzchni w okolicach Wrocławia - mówi w rozmowie z portalem Propertynews.pl Renata Osiecka, partner zarządzający, Axi Immo.

REKLAMA

Zdaniem Renaty Osieckiej, biorąc pod uwagę sytuację na rynku, jaka miała miejsce pod koniec 2010 roku, aktualne wyniki dają dobry prognostyk rozwoju tego sektora w kolejnych kwartałach. - W minionym roku wybudowano 252 tys. mkw. powierzchni magazynowych, w tym najwięcej przybyło na Górnym Śląsku (86 tys. mkw.). Rynek warszawski wzbogacił się o nowe 42 tys. mkw. - wyjaśnia Osiecka.

Jej zdaniem, inwestycje w dużych miastach regionalnych są i będą kontynuowane w sektorze magazynowym, gdyż jest popyt ze strony najemców, a inwestorzy rozumieją specyfikę dystrybucji. Wszystko będzie jednak zależeć od sytuacji na rynku. - Na zwiększenie popytu na powierzchnie magazynowe może wpłynąć wzrost produkcji i konsumpcji - eksport i dynamika rynku krajowego. Inwestycje rozpoczęte w czasie kryzysu były kontynuowane i po ukończeniu nie znajdowały wielu chętnych. Teraz zaczynają się powoli zapełniać najemcami, ale ten proces jeszcze potrwa - wyjaśnia.

Obraz rynku nieruchomości magazynowych w Polsce dynamicznie się zmienia. Od przewagi powierzchni spekulacyjnych przechodzi coraz wyraźniej w projekty pod konkretnego najemcę. - Obecnie sprzedajemy jedynie działki pod projekty dedykowane - potwierdza Osiecka. Jak dodaje, poziom pustostanów na rynku magazynowym jest nadal wysoki, a czas dostarczenia nowej powierzchni stosunkowo krótki (około 12 miesięcy), dlatego nierozsądne byłoby inwestować w powierzchnie spekulacyjną. - Ta tendencja powinna się odwrócić w perspektywie kilkunastu miesięcy, gdyż niektóre lokalizację będą cierpiały z niedoboru projektów spekulacyjnych - mówi Renata Osiecka.

Kryzys dotknął rynek nieruchomości w całej Europie, a Polska, pomimo że pozostała zieloną wyspą odczuła i nadal odczuwa duże spowolnienie w sektorze nieruchomości. - Inwestorzy podchodzą bardzo selektywnie do wyboru nieruchomości inwestycyjnych - podsumowuje Osiecka.

Axi Immo oferuje doradztwo w zakresie nieruchomości komercyjnych, w tym: wynajem i zarządzenie powierzchniami magazynowi, handlowymi i biurowymi, a także obrót gruntami inwestycyjnymi. Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

PARTNER SERWISU Partner serwisu - MLP Group

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA