PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

BASF zainwestuje na Dolnym Śląsku

 • www.farmer.pl
 • 14 sty 2013 11:47

Międzynarodowy koncern BASF wybrał grunty Agencji Nieruchomości Rolnych w Legnickiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej na siedzibę dla nowych zakładów, w których pracę znajdzie ponad 400 osób.

REKLAMA

Firma BASF wybrała Dolny Śląsk na miejsce dla swojego nowego zakładu produkcyjnego, a Legnicka SSE odkupiła dla swojego inwestora łącznie 21 ha terenów inwestycyjnych.

Pierwsze grunty kupiła już w 2011 r., a w grudniu ubiegłego roku dokonała zakupu brakującego kawałka gruntu o powierzchni 7 ha pod budowę nowych zakładów produkcyjnych.

BASF planuje na Dolnym Śląsku zainwestować ok. 150 mln zł w zakłady o łącznej powierzchni 40 tys. mkw.

Podobał się artykuł? Podziel się!

IX EUROPEJSKI KONGRES GOSPODARCZY

10-12 maja 2017 • Katowice • Międzynarodowe Centrum Kongresowe i Spodek

 • wacek 2013-01-16 13:02:26
  Z tego co ja wiem :
  1) Zaklad był rentowny do samego końca działalności (handel z firmami niemieckimi - znaczna a nawet jedyna o tym zasięgu konkurencja dla BASF w tej części Europy)
  2) Spadek rentowności faktycznie jakiś tam nastąpił ale nie można mówić o braku rentowności. Spadek nastąpił podobno wskutek rozrostu związków zawodowych i hamowaniu restrukturyzacji zakładu. Były Właściciel Zachem'u - Ciech S.A. ma tutaj niezbedne informacje na ten temat - spółka akcyjna - więc raporty dostępne - polecam
  3) Podobno - Ciech pozbył się uciążliwego zakladu, podpisał swietny kontrakt z BASF ale na warunkach wstrzymania linii produkcyjnej przez 3 lata czyli zarazem likwidacji zakładu, podobno chodzi typowo o monopolizację rynku chemicznego a nieprawidlowości dot. likwidacji i sprzedaży zakładu (z doniesień mediów) leżą i czekaja na sprawdzanie, wyjaśnienie w isntytucjach do tego przeznaczonych więc sprawa będzie się ciągnęła.
  Mega wysokie odprawy dla zwiazków zawod., zarządu itd itd - o czym piszą forumowicze - to oczywiście również jakaś prawda - ale tu nie ma faktycznych doniesień czy jasnych przesłanek aby kogokolwiek osądzać, posądzać o nieprawidłowości...
 • barto 2013-01-16 12:39:55
  a ja slyszalem ze zachem byl nierentowny a i ponowny rozruch w sumie nie bedzie potrzebny bo zachem juz nie bedzie produkowal chemikaliow tylko sie przerzuca na oczyszczanie sciekow i cos tam jeszcze
 • Entuzjasta 2013-01-15 11:51:06
  Artykuł wymaga uzupełnienia o informacje związane.
  BASF w ciągu ostatniego roku kupił od Ciech S.A. były zakład bydgoski - ZACHEM.
  W Bydgoszczy właśnie właściciel byłego Zachemu'u czyli BASF - zlikwidował rentowany zakład pracy, produkcja stanęła, linia technologiczna została wygaszona na kilka lat co spowoduje jej bezpowrotną utratę możliwosci rozruchu w przyszłości (już po kilku tygodniach bezruchu linia jest nie do uruchomienia, linia warta 10-tki mln zł łącznie). Pracę w Bydgoszczy straciło - właśnie tarci ponad 600 pracowników Zachem'u + około 1500 pracowników firm związanych bezpośrednio z byłym Zacheme'm.
  Dziękuję i pozdrawiam.

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - BNP Paribas Real Estate Partner serwisu - MLP Group

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA