PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Beata Szydło: atutem Polski nie powinna być tania siła robocza

  • Autor: PAP
  • 18 lis 2015 17:57

Beata Szydło: atutem Polski nie powinna być tania siła robocza Beata Szydło

Reindustrializacja Polski to jeden z głównych celów rządu PiS. Premier Beata Szydło przekonywała w środę, że Polska, by wyrwać się z pułapki średniego rozwoju, musi postawić na inwestycje i innowacje. Wśród źródeł ich finansowania wymieniła m.in. pobudzenie kapitału banków i firm.

REKLAMA

"Musimy się wyrwać z pułapki średniego rozwoju" - oświadczyła w środowym expose Beata Szydło. Jak mówiła, kluczem do tego są inwestycje i innowacje, a nie tania siła robocza.

Szefowa rządu przekonywała, że program rządu doprowadzi do tego, że małe firmy będą stawać się średnimi, średnie - dużymi, a duże będą konkurowały na rynku globalnym. Mają to umożliwić planowane zmiany takie jak m.in. obniżka CIT dla drobnych przedsiębiorstw i podwójny odpis inwestycyjny. "Podatek CIT dla małych firm obniżymy do 15 proc." - zapowiedziała.

Szydło podkreślała, że nauka musi ściśle współpracować z biznesem. Dlatego, jak mówiła, przy prezesie Rady Ministrów powstanie Narodowe Forum Przedsiębiorców.

Premier mówiła o aktywizacji polskiego kapitału, użyciu znanych, ale też łatwych do wykorzystania zasobów. "To właśnie projekt biliona złotych na rozwój, o którym mówiliśmy w kampanii wyborczej. Podsumowanie możliwości, o których mówimy daje nawet sumę większą niż bilion. Bilion to symbol wielkiego przedsięwzięcia" - powiedziała.

"System zachęt inwestycyjnych, amortyzacja inwestycji w ciągu roku, a nawet podwójna amortyzacja w razie inwestycji innowacyjnych, powinny sprzyjać ich uruchomieniu. Można powiedzieć, że kapitał bankowy i kapitał przedsiębiorstw zostanie obudzony" - zaznaczyła.

Szefowa rządu oceniła, że niewykorzystane możliwości mają wielkie przedsiębiorstwa państwowe. "Można je wykorzystać poprzez stworzenie funduszu inwestycyjnego. Silnym impulsem proinwestycyjnym będzie także program budowy mieszkań dla przeciętnie i mniej niż przeciętnie zarabiających obywateli. Uruchomiony kapitał ma służyć rozwojowi polskiej przedsiębiorczości, ma być kierowany w stronę reindustrializacji Polski" - podkreśliła.

Szydło przekonywała, że doświadczenia kryzysu pokazują, jak ważny jest przemysł. Zapowiedziała odbudowę gospodarki morskiej i wsparcie tych dziedzin gospodarki, które mają największe szanse rozwojowe. "Chodzi o przemysł energetyczny, chemiczny, zbrojeniowy, a z drugiej strony świetnie rozwijający się w Polsce sektor usług IT oraz przemysły kreatywne m.in. związane z np. tworzeniem gier komputerowych" - wyliczała.

  • 1
  • 2

PARTNER SERWISU Partner serwisu - MLP Group

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA