PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Bezpieczna praca w Jiffy Packaging

  • Autor: PropertyNews.pl
  • 20 gru 2017 15:00

Bezpieczna praca w Jiffy Packaging fot. mat. prasowe

Firma Jiffy Packaging zlokalizowana w SEGRO Logistics Park Gliwice zajęła trzecie miejsce na podium w konkursie organizowanym co dwa lata przez Okręgowy Inspektorat Pracy w Katowicach. Producentowi przyznano tytuł Pracodawca Organizator Pracy Bezpiecznej w kategorii Zakład pracy od 51 do 250 zatrudnionych.

REKLAMA

Jiffy Packaging to wiodący producent pianki polietylenowej i folii pęcherzykowej w Europie. Spółka, która  jeszcze do niedawna nosiła nazwę Pregis, rozpoczęła swoją działalność na polskim rynku opakowań w 1996 r. W roku 2008 stała się pierwszym klientem nowo otwartego parku logistycznego Tulipan Park Gliwice (aktualnie SEGRO Logistics Park Gliwice). W związku z sukcesywnym rozwojem linii produktowych, na przestrzeni czasu zwiększyły się także potrzeby firmy Jiffy Packaging odnośnie powierzchni przemysłowej. Dlatego też SEGRO w 2015 roku zrealizowało rozbudowę budynku o 35 proc.

Aktualnie wynajmowany przez Jiffy Packaging obiekt ma 21,6 tys. mkw. powierzchni magazynowej i produkcyjnej. Konsekwencją rozwoju produktowego było nie tylko zwiększenie budynku, ale także podwojenie w ciągu ostatnich sześciu lat  ilości zatrudnionych pracowników. Jiffy Packaging dba o ich bezpieczeństwo pracy, nie tylko fizyczne, ale także ekonomiczne, gwarantując stabilne zatrudnienie w przedsiębiorstwie aspirującym do miana lidera na rynku przetwórstwa polietylenu. Potwierdzają to liczby - nawet 500 tys. m3 materiałów opakowaniowych rocznie trafia z gliwickiej fabryki na rynki zachodnie, zaś ponad 1 tys. ton polietylenu jest przerabianych miesięcznie.

Po standardowej kontroli Państwowej Inspekcji Pracy firma została zakwalifikowana do konkursu organizowanego przez Okręgowy Inspektorat Pracy w Katowicach – inspektorzy docenili sposób zarządzania przedsiębiorstwem, jak również wizję planowanych zmian i usprawnień. W toku wieloetapowej, kilkumiesięcznej ewaluacji zweryfikowano dokumentację kadrowo-płacową, a także tę związaną z BHP. Jak wiadomo, kompletność takiej dokumentacji gwarantuje zatrudnionym pracownikom pełne bezpieczeństwo oraz przestrzeganie przez pracodawcę obowiązujących norm prawnych.  Kolejną istotną zmianą, którą wdrożono, było zmodyfikowanie ciągów komunikacyjnych.

  • 1
  • 2

PARTNER SERWISU Partner serwisu - MLP Group

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA