PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Bezpieczna praca w Jiffy Packaging

  • Autor: PropertyNews.pl
  • 20 gru 2017 15:00

Bezpieczna praca w Jiffy Packaging fot. mat. prasowe

Firma Jiffy Packaging zlokalizowana w SEGRO Logistics Park Gliwice zajęła trzecie miejsce na podium w konkursie organizowanym co dwa lata przez Okręgowy Inspektorat Pracy w Katowicach. Producentowi przyznano tytuł Pracodawca Organizator Pracy Bezpiecznej w kategorii Zakład pracy od 51 do 250 zatrudnionych.

REKLAMA

Jiffy Packaging to wiodący producent pianki polietylenowej i folii pęcherzykowej w Europie. Spółka, która  jeszcze do niedawna nosiła nazwę Pregis, rozpoczęła swoją działalność na polskim rynku opakowań w 1996 r. W roku 2008 stała się pierwszym klientem nowo otwartego parku logistycznego Tulipan Park Gliwice (aktualnie SEGRO Logistics Park Gliwice). W związku z sukcesywnym rozwojem linii produktowych, na przestrzeni czasu zwiększyły się także potrzeby firmy Jiffy Packaging odnośnie powierzchni przemysłowej. Dlatego też SEGRO w 2015 roku zrealizowało rozbudowę budynku o 35 proc.

Aktualnie wynajmowany przez Jiffy Packaging obiekt ma 21,6 tys. mkw. powierzchni magazynowej i produkcyjnej. Konsekwencją rozwoju produktowego było nie tylko zwiększenie budynku, ale także podwojenie w ciągu ostatnich sześciu lat  ilości zatrudnionych pracowników. Jiffy Packaging dba o ich bezpieczeństwo pracy, nie tylko fizyczne, ale także ekonomiczne, gwarantując stabilne zatrudnienie w przedsiębiorstwie aspirującym do miana lidera na rynku przetwórstwa polietylenu. Potwierdzają to liczby - nawet 500 tys. m3 materiałów opakowaniowych rocznie trafia z gliwickiej fabryki na rynki zachodnie, zaś ponad 1 tys. ton polietylenu jest przerabianych miesięcznie.

Po standardowej kontroli Państwowej Inspekcji Pracy firma została zakwalifikowana do konkursu organizowanego przez Okręgowy Inspektorat Pracy w Katowicach – inspektorzy docenili sposób zarządzania przedsiębiorstwem, jak również wizję planowanych zmian i usprawnień. W toku wieloetapowej, kilkumiesięcznej ewaluacji zweryfikowano dokumentację kadrowo-płacową, a także tę związaną z BHP. Jak wiadomo, kompletność takiej dokumentacji gwarantuje zatrudnionym pracownikom pełne bezpieczeństwo oraz przestrzeganie przez pracodawcę obowiązujących norm prawnych.  Kolejną istotną zmianą, którą wdrożono, było zmodyfikowanie ciągów komunikacyjnych.

  • 1
  • 2

REKLAMA

PARTNER SERWISU Partner serwisu - MLP Group

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA