PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Bezrobocie coraz niższe

  • Autor: PAP
  • 26 maj 2017 15:07

Bezrobocie coraz niższe Fot. Fotolia

Najwyższa stopa bezrobocia w kwietniu wystąpiła w powiatach szydłowieckim, braniewskim i bartoszyckim, natomiast najmniejsze bezrobocie odnotowano w powiatach kępińskim, wolsztyńskim i poznańskim – wynika z danych Głównego Urzędu Statystycznego.

REKLAMA

W raporcie opublikowanym przez GUS poinformowano, że poziom bezrobocia w skali kraju osiągnął w kwietniu 7,7 proc.; w stosunku do wyników raportu z końca stycznia br. spadł o 0,9 proc.

Największe bezrobocie - 27,1 proc. - zarejestrowano w powiecie szydłowieckim (woj. mazowieckie). Także ta, powiatowa stopa bezrobocia, w ciągu ostatnich trzech miesięcy spadła - o 2,2 proc. Powiaty z kolejnym najwyższym poziomem bezrobocia wywodzą się z woj. warmińsko-mazurskiego. W powiecie braniewskim wskaźnik osób bez pracy utrzymuje się na tym samym poziomie - 23,5 proc. W powiecie bartoszyckim natomiast stopa bezrobocia spadła o 2,1 proc. w stosunku do stycznia i wynosi obecnie 22,3 proc.

Wysokie wskaźniki bezrobocia zarejestrowano również w powiatach: łobeskim (22,1 proc.), kętrzyńskim (21,6 proc.), radomskim (21,3 proc.), węgorzewskim (21,2 proc.), białogardzkim (21,1 proc.), przysuskim (20,3 proc.) oraz włocławskim (20,3 proc.).

Z danych GUS wynika, że najniższa stopa bezrobocia wystąpiła w powiatach województwa wielkopolskiego - kępińskim, wolsztyńskim i poznańskim, gdzie jedynie 2,2 proc. osób w wieku produkcyjnym pozostawało bez pracy. Niskie bezrobocie odnotowano również w powiatach: wrocławskim (2,7 proc.), warszawskim zachodnim (3 proc.), nowotomyskim (3 proc.), bieruńsko-lędzińskim (3,1 proc.), grójeckim (3,1 proc.), śremskim (3,5 proc.) oraz pszczyńskim (3,7 proc.).

Wśród regionów na przeciwstawnych biegunach znajduje się woj. warmińsko-mazurskie - ze stopą bezrobocia 13,3 proc. - oraz wielkopolskie, gdzie bez pracy jest 4,6 proc. mieszkańców. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

PARTNER SERWISU Partner serwisu - MLP Group

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA