PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Biedronka zainwestowała w nowe centrum dystrybucyjne

  • Autor: PAP
  • 17 paź 2017 13:10

Biedronka zainwestowała w nowe centrum dystrybucyjne fot. Fotolia

W Gorzowie Wlkp. otwarto właśnie nowe centrum dystrybucyjne sieci Biedronka, warte 113 mln zł. Centrum prowadzi rekrutację - zaplanowano stworzenie 320 miejsc pracy.

REKLAMA

Obecna załoga składa się w 83 proc. z mężczyzn, a w 17 proc. z kobiet. Średnia wieku pracowników to ok. 30 lat.

Dyrektor Centrum Dystrybucyjnego Jeronimo Martins w Gorzowie Wlkp. Jacek Kasprzak powiedział, że docelowo ok. 150 osób znajdzie także zatrudnienie w firmach zewnętrznych współpracujących z tym centrum dystrybucyjnym, takich jak m.in. firmy sprzątające, recyclingowe, cateringowe, serwisujące, sortujące palety, ochroniarskie i logistyczne.

Kasprzak mówił, że w tej firmie średnia płaca wynosi 3,4 tys. zł (brutto) dla magazyniera. Dodał, że po analizie "jak ludzie zarabiają tutaj na tym rynku", to dobra stawka. - Oczywiście, jak wejdziemy na całkowite wydajności pracownika, mówimy tutaj już o większych pieniążkach" - powiedział.

- Wchodząc na rynek Jeronimo Martins weszło z wyższymi zarobkami. Widać to na rynku pracy. Zdecydowanie Jeronimo zrobiło zamieszanie, wyciągając pracowników z różnych, innych firm, ale to dobrze, bo to powoduje konkurencję, to powoduje, że zarobki w Gorzowie będą po prostu rosły - powiedział Jacek Wójcicki, prezydent Gorzowa Wlkp.

Gorzowskie centrum sieci Biedronka znajduje się przy ul. Metalowców, na obszarze objętym Kostrzyńsko-Słubicką Specjalna Strefa Ekonomiczną. Docelowo będzie obsługiwać 200 sklepów na terenie województw: lubuskiego, zachodniopomorskiego i wielkopolskiego.

Powierzchnia magazynowa wynosi 31 tys. mkw. i jest największa spośród wszystkich tego typu obiektów tej sieci handlowej. Jego wielkość odpowiada powierzchni prawie pięciu boisk piłkarskich. Każdego dnia centrum może przyjąć 8 tys. palet oraz wysyłać 240 samochodów ciężarowych.

Centrum dysponuje flotą transportową liczącą 60 samochodów oraz 80 naczep i ma także własną stację paliw oraz specjalną myjnię.

Pierwotnie otwarcie centrum dystrybucyjnego w Gorzowie było planowane w 2014 r., jednak przesunęło się w czasie. - Zamiana strategii zatrzymała projekt realizacji i ruszyliśmy z powrotem w 2016. Taki mieliśmy pomysł na ten biznes, dlatego tutaj w 2014 nie doszła do skutku realizacja - wyjaśnił Kasprzak.

System logistyczny Biedronki oparty jest na 16 centrach dystrybucyjnych, o łącznej powierzchni magazynowej 400 tys. mkw. Pracuje w nich ponad 5 tys. osób. Zapewniają one dostawy do 2750 sklepów tej sieci.

Sieć handlowa Biedronka należy do Jeronimo Martins Polska. Od 1995 grupa ta zainwestowała w Polsce ponad 12 mld zł. Obecnie zatrudnia w naszym kraju ponad 60 tys. pracowników.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

PARTNER SERWISU Partner serwisu - MLP Group

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA