PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

BIK coraz bliżej giełdy

  • Autor: Propertynews.pl
  • 31 mar 2016 09:35

BIK coraz bliżej giełdy Mirosław Koszany, prezes BIK

Jeszcze w kwietniu ruszą zapisy na nabycie akcji spółki Biuro Inwestycji Kapitałowych w transzy inwestorów indywidualnych.

REKLAMA

Zapisy będą prowadzone w dniach 14-19 kwietnia br. Ostateczna cena emisyjna po jakiej będą sprzedawane akcje zostanie określona przed rozpoczęciem zapisów. Debiut na GPW planowany jest w pierwszej połowie maja br.

Biuro Inwestycji Kapitałowych opublikowało komunikat aktualizacyjny do prospektu emisyjnego, zatwierdzonego przez Komisję Nadzoru Finansowego w dniu 8 grudnia 2015 r., dotyczący nowych terminów Publicznej Oferty Akcji.

Zgodnie z harmonogramem budowa księgi popytu będzie prowadzona w dniach 11-12 kwietnia br. W dniu 13 kwietnia br. zostanie ustalona ostateczna cena emisyjna akcji oraz określony podział na transze. Przyjmowanie zapisów w Transzy Inwestorów Indywidualnych będzie prowadzone w okresie 14-19 kwietnia br., a w Transzy Inwestorów Instytucjonalnych o jeden dzień dłużej, tj. do 20 kwietnia br. Przydział akcji i rozliczenie subskrypcji nastąpi do 22 kwietnia br. Debiut akcji na Giełdzie Papierów w Warszawie planowany jest w pierwszej połowie maja br.

- Rozpoczynamy właśnie spotkania z inwestorami instytucjonalnymi - road show. Mamy nadzieję, że inwestorzy docenią nasz model biznesu i bardzo dobre perspektywy branży, w której działamy. Dlatego jesteśmy przekonani, że prowadzona oferta akcji zakończy się sukcesem – powiedział Mirosław Koszany, prezes zarządu BIK.

Na podstawie Prospektu Emisyjnego oferowanych jest 1,1 mln nowych akcji serii I oraz sprzedawanych jest do 570 tys. istniejących akcji serii H. Oferowane inwestorom akcje serii I stanowić będą łącznie 27,4 proc. podwyższonego kapitału zakładowego spółki i będą uprawniać ich właścicieli do wykonywania łącznie 16,6 proc. ogólnej liczby głosów na Walnym Zgromadzeniu. Aktualnie 100 proc. akcji Biura Inwestycji Kapitałowychjest własnością Belancor z siedzibą w Krakowie. Udziałowcami Belancor są osoby fizyczne. Zapisy na akcje będzie można składać za pośrednictwem Oferującego - Domu Maklerskiego BDM.

Biuro Inwestycji Kapitałowych oczekuje wpływów z emisji akcji serii I na poziomie około 23,7 mln zł brutto. Wpływy netto zostały oszacowane na poziomie ok. 22,5 mln zł.

- Pozyskane środki w całości wykorzystamy na finansowanie realizacji przygotowywanych projektów deweloperskich dotyczących głównie powierzchni magazynowych, ale także parków handlowych – powiedział Mirosław Koszany. Celem jest rozbudowa Centrum Logistycznego w Sosnowcu, budowa Centrum Logistycznego Kraków III oraz budowa Parku Handlowego w Dzierżoniowie.

Grupa zarządza aktualnie trzema parkami logistycznymi: Centrum Logistycznym Kraków I, Centrum Logistycznym Kraków II oraz Śląskim Centrum Logistycznym w Sosnowcu o łącznej powierzchni najmu wynoszącej 55,8 tys. m2. W ramach dywersyfikacji działalności zajmuje się także budową i wynajmem nowoczesnych powierzchni handlowych w segmencie parków handlowych (retail parków). Dotychczas zrealizowane zostały dwa retail parki: w Puławach i Bielsku-Białej.

Podobał się artykuł? Podziel się!

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - BNP Paribas Real Estate Partner serwisu - MLP Group

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA