PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

BIK na fali wznoszącej

  • Autor: Propertynews.pl
  • 26 kwi 2017 12:40

BIK na fali wznoszącej SCL Sosnowiec

Biuro Inwestycji Kapitałowych opublikowało wyniki za 2016 r. W tym okresie grupa osiągnęła 16,8 mln zł skonsolidowanych przychodów i 4,7 mln zł zysku netto. Wartość kapitałów własnych wzrosła w ujęciu r./r. o 35 proc. do 90,1 mln zł.

REKLAMA

Deweloper nowoczesnych powierzchni magazynowych i handlowych w 2016 r. osiągnął ponad 16,8 mln zł skonsolidowanych przychodów, w porównaniu do 17,3 mln zł w poprzednim roku. Jednocześnie w 2016 r. Biuro Inwestycji Kapitałowych (BIK) wypracowało 4,7 mln zł zysku netto, co oznacza poprawę o 57 proc. względem 3 mln zł uzyskanych w 2015 r. W efekcie wskaźnik rentowności netto w minionym roku był na poziomie 27,7 proc. i był o ponad 10 p.p. wyższy niż rok wcześniej.

- Miniony rok potwierdził, że nasza grupa od lat znajduje się w bardzo dobrej, stabilnej sytuacji finansowej. Osiągnięta znaczna poprawa na poziomie wyniku netto to głównie efekt funkcjonowania już prawie w całości wynajętego Retail Parku „Karpacka” w Bielsku – Białej, jak i utrzymania odpowiedniego poziomu najmu w naszych obiektach magazynowych – powiedział Mirosław Koszany, prezes Biura Inwestycji Kapitałowych.

Wartość kapitałów własnych Biura Inwestycji Kapitałowych na koniec 2016 roku wyniosła 90,1 mln zł, co oznacza wzrost w ujęciu r./r. o 35 proc. Na osiągnięty wzrost wpływ miała przede wszystkim zakończona sukcesem publiczna emisja akcji o wartości ponad 20,3 mln zł oraz osiągnięte całkowite dochody.

- Jesteśmy przekonani, że bieżący rok, w który wkroczyliśmy jako spółka giełdowa, będzie dla nas bardzo owocny. Sprzyjające otoczenie gospodarcze, szczególnie to związane z rozwojem rynku powierzchni magazynowych w Polsce, pozwala nam na sporą dawkę optymizmu. W pełni podtrzymujemy nasze strategiczne założenia z okresu IPO, tj. zwiększenie wynajmowanej powierzchni magazynowej o ponad 75 proc. w ciągu najbliższych 2,5 lat - podkreślił Mirosław Koszany.

Grupa zarządza aktualnie trzema parkami logistycznymi: Centrum Logistycznym Kraków I, Centrum Logistycznym Kraków II oraz Śląskim Centrum Logistycznym w Sosnowcu o łącznej powierzchni najmu wynoszącej 55,8 tys. m2. W ramach dywersyfikacji działalności zajmuje się także budową i wynajmem nowoczesnych powierzchni handlowych w segmencie parków handlowych (retail parków).

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

PARTNER SERWISU Partner serwisu - MLP Group

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA